Kui korteriomanik putkab maksmise eest Venemaale, tuleb võlga sisse nõuda naaberriigis kohut käies, mis muudab raha kättesaamise keeruliseks.

- Urmas Mardi
- Foto: Raul Mee
Venemaale pagenud võlgnikud teevad Eesti ühistutele peavalu, teatas Eesti Korteriühistute Liit täna.
Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liikme ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul teevad päris mitmele Ida-Virumaa korteriühistule muret mittekodanikest korteriomanikud, kes jätavad majandamiskulude eest tasumata. "Võlad aina kasvavad, kuid mittekodanikest omanikud on Eestist jalga lasknud ega suvatsegi neid tasuda," rääkis ta.
"Tegemist on Venemaale pagenud isikutega, kellelt võla kättesaamiseks tuleb ühistul pöörduda kohtusse Venemaal. Kuidas sealne kohtupidamine läheb, on raske prognoosida, kuid kindel on see, et kogu protsess venib ebamõistlikult pikaks," kommenteeris Mardi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mardi hinnangul on taolise probleemiga maadlevad ühistud äärmiselt keerulises olukorras ja raha kättesaamine on muutunud peaaegu võimatuks. "Samas kui võlakoorem väga suureks kasvab, on ühistul keeruline igakuiste maksetega vee-, kütte- jt. tarnijatele toime tulla. Rääkimata sellest, et võlgniku poolt tasumata summad tuleb teistel korteriomanikel kinni maksta," selgitas ta. Mardi sõnul aitaks tekkinud olukorda lahendada riikidevahelise õigusabilepingu muutmine sääraselt, et Eesti kohtud oleks pädevad neid nõudeid menetlema.
"Nii oleks ehk väikegi võimalus võlgnikelt raha kätte saada," avaldas Mardi arvamust.
Eesti Korteriühistute Liitu kulub rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?