18 november 2016
Jaga lugu:

Nõustaja Venemaa-suunalised soovitused valitsusele

Indrek Uudeküll  

Valitsusel oleks vaja taastada lennu- ja rongiühendus Peterburiga ning Ida-Virumaal liigne kinnisvara lammutada, leiab Investment Agency Property Advisor OÜ partner Indrek Uudeküll.

Järgnevalt Indrek Uudekülli soovitused muutmata kujul.

1. Võtta eeskuju teistest lähiriikidest, kel ühine piir Venemaaga, kuidas suhelda keerulistes tingimustes ja arvestades sealjuures ennekõike enda huvidega.

2. Arvestades Eesti läheduses (150 km kaugusel elab üle 7 miljoni inimese) asuvat suurlinna, oleks mõistlik taastada lennu- ning rongiühendused.  Ainsaks ühenduseks on täna eraettevõtja poolt korraldatud väga hea bussiühendus. Eesti majandusele annaks kiirem ja mitmekesisem ühendus metropoliga hulga rohkem, kui Rail Baltica ja raha ei pea ka nii palju kulutama.

3. Suurendada oluliselt riigipoolset rahastamist Eesti keele õpetamiseks nii kohalikele kui ka siia tulevate inimestele.

4. Aidata Ida-Viru maakonna omavalitusi kinnisvaraturu korrastamise läbiviimisel. Kuna Ida-Virumaa on kaotanud viimase 25 aasta jooksul protsentuaalselt kõige rohkem elanikke ja see tendents jätkub, on piirkonnas palju üleliigset kinnisvara, mis oleks vaja turult kõrvaldada. Senise olukorra jätkudes reguleerib turg seda olukorda järgmised 25 aastat ja korter maksab jätkuvalt 500 eurot.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee