2. jaanuar 2017

Korterelamute huvi kaugkütte vastu kasvab

Kaugkütte torud Tallinnas Pirni 3 ühendussõlmes
Autor: Erik Prozes

Korterelamute arendajate ja korteriühistute huvi kaugküttega liitumiseks on viimasel ajal märgatavalt kasvanud.

Kui veel mõned aastad tagasi otsiti aktiivselt alternatiivseid küttelahendusi, siis nüüdseks on kinnistumas teadmine, et kaasaegne kaugküte on soodne ja efektiivne, teatas energiaettevõte Adven Eesti AS.

Aastakümneid tagasi rajatud küttelahendused on praeguseks kujunenud tarbijale ebamõistlikult kalliks või haldamise poolest ebamugavaks. Kaasaegsed kaugküttelahendused aga vastupidi, muutunud efektiivsemaks, soodsamaks ja keskkonnasõbralikumaks. Seetõttu eelistavad üha enamad korteriühistud oma lokaalsete kütteseadmete ümberehitamise või väljavahetamise asemel liitumist kaugküttega. Sama eelistavad ka uusehitiste arendajad.

Paljudes Eesti kaugküttepiirkondades kasutatakse soojuse tootmiseks endiselt maagaasi või kütteõli. Võrreldes eelnevate aastatega on need tarbijale suhteliselt soodsad, kuid maagaasi ja kütteõli praegune soodne hind tuleneb eelkõige kütuste maailmaturuhindade madalseisust. Kaugküttes minnakse järjest enam üle kohalikule puiduhakkele, mille hinnatase on erinevalt fossiilsetest kütustest pikaajaliselt stabiilne. Lisaks on puidu puhul tegemist taastuva loodusvaraga, mis kasvamisel seob põletamisega samaväärse hulga süsihappegaasi ning mida seetõttu aktsiisiga ei maksustata.

Soodsa hinna eelduseks on piisav tarbimistihedus, nii on võrkude ehitamiseks ja korrashoidmiseks tehtavad kulutused soojusenergia lõpphinda silmas pidades tasakaalus. Samas kui näiteks piirkondades, kus on üksikud tarbijad ja olemasoleva soojusvõrgu mõne lõigu tehniline seisukord on väga kehv, ei pruugi kaugkütte säilitamine olla mõistlik.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806