12. jaanuar 2017

Riigi kinnisvaratehingud läbipaistvamad

Autor: Andras Kralla

Riigi kinnisvara tasuta või soodustingimustel võõrandamine ning kasutusse andmine muutub läbipaistvamaks, sest hakkab toimuma riigi kinnisvararegistri kaudu.

Selle aasta algusest saavad avalike ülesannete täitmiseks riigilt kinnisvara taotleda riigi kinnisvararegistri kaudu nüüd ka kohalikud omavalitsused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ning riigi asutatud MTÜd ja sihtasutused, teatas rahandusministeerium.

Uus kord muudab riigivara tasuta või alla turuväärtuse võõrandamise ja kasutamiseks andmise läbipaistvamaks ning arvestab võimalikult varases staadiumis kõigi osapoolte huvidega, avaldas ministeerium lootust.

Riigi kinnisvararegistris selgitatakse enne riigi kinnisvara võõrandamist või kasutamiseks andmist välja selle vara vajalikkus riigile laiemalt. Seni oli õigus registri kaudu huvi tuvastamise ringis osaleda ainult riigivara valitsejatel ehk põhiseaduslikel institutsioonidel, ministeeriumitel, nende allasutustel ja maavalitsustel. Õiguste laienemine toimus vastavalt 1. jaanuaril 2017. aastal jõustunud riigivaraseaduse muudatustele.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806