Mölder: lõppkliendid nõuavad ümberehitusi

Arle Mölder
Arle Mölder

Kinnisvaraarendaja peamiseks väljakutseks ehitusgraafikus püsimisel on lõppklientide ümberehituse soovid, nende ümberehituste hind ja teostatavus.

Arendaja peab ulmeliste soovide vahel tasakaalu leidma, selgub Äripäeva kinnisvarakonverentsil esineva Novira Capitali juhi Arle Mölderi lühiintervjuust. Konverentsil räägib ta värskest lähenemisest büroohoonele Centenniali (Endla 15, endine statistikaameti hoone – toim) näitel.

Järgneb lühiintervjuu Arle Mölderiga.

Mida räägivad sulle linnapildis olevad tühjad krundid, räämas hooned või pooleli olevad ehitised?

Tühjad krundid või pooleliolevad ehitised räägivad kas probleemidest bürokraatiamasinaga, liigagressiivsest hinnaootusest või majandustsüklist. Kui krundi tühjana seismisel on teine või kolmas põhjus, oleme valmis arutlema. Räämas hooned kõnelevad üldjuhul riigi arengutasemest.

Milliste probleemidega kinnisvaraarendaja kokku puutub, kui ta püüab tagada, et ehitustööd püsiks graafikus ning varem kokku lepitud kvaliteedis?

Absolutselt peamine väljakutse on tasakaalu leidmine lõppklientide soovitud muudatustööde, nende tööde hinna ja ehitusplatsil teostatavuse vahel.

Arle Mölder on seotud kinnisvaraturuga aastast 1992 ja olnud tegev kolme plaza turuletoomises, milleks on Kawe Plaza, Metro Plaza ja Novira Plaza. Praegu on ta Novira Capital’i tegevpartner. Novira Capitali põhitegevuseks on kinnisvara arendamine ja finantseerimine.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised