2016 neljandas kvartalis tehti Eestis maa-ameti andmetele tuginedes 3107 tehingut hoonestamata maadega. Turuaktiivsus ehk tehingute arv vähenes aastataguse ajaga võrreldes 7%.
Nii vähenes ka hoonestamata maa tehingute käive. Kui 2015 viimases kvartalis oli hoonestamata maa tehingute käive 115 miljonit eurot, oli see 2016 viimases kvartalis 101 miljonit eurot ehk aastatagusest 13% vähem.
Kuivõrd hoonestamata maade tehingud on kallimast piirkonnast Tallinnas-Harjumaal kaugemale kandunud, on vähenenud keskmise tehingu väärtus. 2016 neljandas kvartalis oli keskmise hoonestamata maa tehingu väärtus 32 382 eurot ehk 2015 vastavast näitajast 6% vähem.
Kokkuvõtlikult võime öelda, et kuigi räägime korterituru ja ärikinnisvaraturu aktiivsusest, ei ole see aktiivsus maade turul oodatud hoogu üles võtnud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hoonestamata maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.