7. märts 2017

Harku vald otsib erasektorist hooldekodu arendajat

Autor: Pixabay

Harku vald kuulutas välja riigihanke Tabasalu hooldekodu ehitamiseks ehitustööde kontsessiooni andmise korras, mille tingimuste kohaselt soovitakse hooldekodu avada hiljemalt 2019. aasta lõpuks.

„Hooldekodu rajamiseks soovime leida partneri erasektorist, kes rajaks hooldekodu ning asuks seal teenust osutama. Vald omalt poolt seab ettevõtja kasuks 50. aastaks tasuta hoonestusõiguse Tabasalus asuvale krundile, on koostanud detailplaneeringu ning toob krundini vajalikud kommunikatsioonid ja trassid,“ selgitas Harku vallavanem Kaupo Rätsepp pressiteate vahendusel.

Kontsessioonihanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 25. aprill 2017.

Tabasallu rajatavas hooldekodus plaanitakse hakata osutama ööpäevaringset üldhooldusteenust eakatele, puuetega isikutele ja dementsetele, lisaks soovitakse luua võimalused päevahoiuteenuse osutamiseks. Hooldekodu tuleb maksimaalselt 200-kohaline ning kõik toad saavad olema 1-2 kohalised, et tagada klientidele privaatsus ja kodune õhkkond.

Kõrghaljastusega hooldekodu krunt asub Tabasalus eramute piirkonnas, kus vahetus läheduses on nii poed, apteek, postkontor kui ka spordikeskus ning tervisekeskus. Samuti on jalutuskäigu kaugusel looduspark ning mererand.

Tulenevalt kontsessioonihanke tingimustest on koostööpartneri valimisel määrava tähtsusega ka hoone arhitektuurne lahendus, mis peab harmoneeruma ümbritseva looduskeskkonnaga oma kompositsiooni, sümmeetria ja viimistlusmaterjalidega.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806