29. märts 2017

Mustamäe keskuse kõrvale tuleb kõrghoone

Mustamäe keskus
Autor: Andres Haabu

Mustamäe keskuse naabrusse võib kerkida uus ning uhke tornelamu, kuna praegu käib detailplaneerimine kõrghoone püstitamiseks varasematest kavadest pisut teises asukohas.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Nordest Kinnisvara OÜ, mis soovib kavandada kuni 95 meetri kõrguse tornelamu. Mustamäe linnaosas asuvatele Sääse tn 4, 6, 8 ja 10 kinnistutele detailplaneeringu koostamise eesmärk on luua võimalus alale kuni 29-korruselise äri- ja eluhoone ning kuni 5-korruselise ärihoone ehitamiseks, teatas Raepress.

Planeeritava maa-ala suurus on 1,59 ha. Planeeritav ala asub Mustamäe linnaosas Sääse ja Kiili tänava ning A. H. Tammsaare ja Mustamäe tee vahelisel alal Sääse tänava ääres. Planeeritava ala naaberkinnistul paikneb Mustamäe Keskus.

Detailplaneeringu algatamise ettepanek on linnavalitsuse hinnangul kooskõlas Mustamäe linnaosa üldplaneeringuga ja teemaplaneeringuga „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas”.

Teemaplaneeringu kohaselt tuleb kõrghoone kavandamisel mingisse piirkonda arvestada tema mõju avalikule välisruumile, inimesele, looduskeskkonnale, liiklusele. Kuna detailplaneeringuala paikneb hoonestatud linnakeskkonnas, oluliste magistraaltänavate ristumiskoha lähedal, tuleb hinnata mõju eelkõige linnaruumile ning nii olemasolevale kui ka planeeritavale elukeskkonnale.

Ka praegu kehtiva A.H. Tammsaare tee 102A ja 104A kinnistute lähiala detailplaneeringus on ette nähtud ehitada kõrghoone ning uue planeeringuga kavandatav hoone tuleb enam-vähem samas mahus. Hoone uus asukoht nihkub ca 45 m kirdesuunda.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806