Politsei uurib jäätmehunnikust leitud dokumente

Dokumendid
Pakk Lasnamäelt põõsa alt leitud ja politseisse toimetatud dokumentidest.

Kui tallinlased kodanikuinitsiatiivi LasnaFront eestvõttel Betooni tänava isetekkelist jäätmehunnikut likvideerisid, tuli sellest välja pakk dokumente, mille päritolu hakkas uurima politsei.

„Leidsime laupäeval Betooni tänava prügilat koristades jäätmete seast paki dokumentidega. Nüüdseks on leid edastatud politseile, kes lubas asja edasi uurida,” kommenteeris talgute juht Tarmo Lausing. Ta lisas teisipäeva lõuna paiku kinnisvarauudised.ee-le, et politsei alustas prügistaja leidmiseks menetlust.

Dokumendipakist tehtud fotolt on näha ka ühe firma nimi, milleks on OÜ Sezam Soft.

Jäätmehunniku koristusel oli teisigi üllatusi, nt see, et prahti oli võsa vahel arvatust kümme korda rohkem. Välja tuli sadakond autorehvi, mööblit, õliganistreid ning muid ohtlikke jäätmeid.

“Suur osa prügist on vettinud ja lagunenud, isegi plastik! Seda juttu, et omavalitsused igal kevadel kõik puhtaks teevad, see ei vasta siin ilmselgelt tõele,” rääkis Lausing. Tema hinnangul tuleks isetekkeliste prügilate vältimiseks hoida jäätmejaamad pikalt lahti ka nädalavahetuseti, et linnaelanikud saaksid oma töövälisel ajal tekkinud jäätmeid ja vanarehve ära anda.

Praegu ootavad vabatahtlikud Rae vallavalitsuselt ja Lasnamäe linnaosalt uusi jäätmekonteinereid, et prügila likvideerimist jätkata.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised