7. juuni 2017

Tallinna Vesi rekonstrueeris Saue joogiveepumpla

Rekonstrueeritud Saue joogiveepumpla
Autor: Krista Palder, AS Tallinna Vesi personalispetsialist
Alates 1990ndate lõpust Sauel vee- ja kanalisatsiooniteenust osutav Tallinna Vesi lõpetas koos Saue linnavalitsusega Tule 6a asuva joogiveepumpla rekonstrueerimise.

Tule 6a asuva joogiveepumpla rekonstrueerimise käigus asendati senine veemahuti tänapäevasega, teatas Tallinna Vesi. Uus mahuti võimaldab tagada vajaliku veereservi ja eraldada joogiveest põhjavees olevad gaasid, et need tarbijaid ei häiriks. Mõnda aega kasutuna seisnud pumpla ümbrus korrastati ning muudeti ohutuks.

Tallinna Vee tootmisdirektor Aleksandr Timofejev kommenteeris: „Tegu on linnaelanike veevarustuse kvaliteedi ja katkematuse seisukohalt olulise investeeringuga.“ Tema sõnul piisab Saue veevarustuse tagamiseks küll ka vaid kahest pumplast, ent täiendava reservvõimsuse omamine võimaldab probleeme ennetada.

Ka Saue linnapea Harry Pajundi sõnul kadusid linnapildist ajast ja arust maapealne ning maa-alune mahuti, mille asemel on nüüd tärkav muruplats.

Saue linna varustavad joogiveega kolm põhjaveepumplat. Lisaks Tule 6a pumplale asuvad joogiveepumplad ka aadressil Tammetõru 4c ja Segu 11.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474