9. juuni 2017

Miks mõnel kinnisvara&shyarendusel “ei vea”?

Autor: Pixabay
Miks mõnel arendusel “ei vea,” kuid teised on ülipopulaarsed? Miks müük ei lähe nii kiirelt kui oodati?

Võibolla on arendaja teinud mõne järgnevatest vigadest, kirjutas Uus Maa Kinnisvarabüroo elamispindade tegevjuht Eve Soppe ettevõtte blogis.

Esmaseks ja ilmselt suurimaks probleemiks on konflikt asukoha ja pakutava vahel. Otse öeldes, odavasse piirkonda ei ole mõtet ehitada kalli siseviimistlusega kortermaja. Tallinna mägedel müüvad heledad toonid ja lihtsad ruumikad planeeringud. Kesklinna piirkonda soovitakse kallima siseviimistluse ja läbimõeldud planeeringuga elamispindu. Mõlema variandi korral müüb hästi kvaliteetne ehitus.

Müügiedu takistuseks võib saada ka juriidilised probleemid. Näiteks võivad pingeid tekitada külaliskorterid või kasutuskorra alusel korterite müük. Praegune finantsmaailm ei armasta juriidilisi nõkse ja sellisel juhul aitab kortereid müüa vaid vajalikku rahasummat omavate ostjate olemasolu.

Neljanda probleemina võib välja tuua arendusega tegelevate partnerite eriarvamused ja kohati suisa omavaheline usaldamatus. See viimane on üldse eestimaalaste suurim probleem. Seetõttu teeb Eve Soppe ettepaneku, et igaüks jäägu oma liistude juurde, pakkudes oma tugevaimat teenust. See tähendab, et arendaja planeerib ja arendab, ehitaja ehitab ja väljaõppinud müügiinimene müüb.

Ümber on aeg, kui turunduse abil suudetakse müüa kogu maja sisuliselt korraga. Eestimaalasest ostja soovib küll odavamat hinda, kuid eelistab alati kvaliteetset ehitust emotsioonaalsele, ülespuhutud müügile, lisas Soppe.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Külli KaljulindReporter-toimetaja Tel: 58 223 022
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474