22. juuni 2017

Golfiautoga otse sadamakaile

Inimesed uudistavad lindi läbilõikamist Haven Kakumäe sadamakail.
Autor: kinnisvarauudised.ee

Haven Kakumäe tegevjuht Neeme Kaarma avas Kakumäel 21 miljonit eurot maksva sadama esimese etapi, kus saab golfiautoga otse kaidele sõita ning niimoodi oma külalisi ja varustust transportida.

"Sellist teenust mujal Läänemere jahisadamates ei pakuta," kommenteeris Kaarma.

Haven Kakumäe on uusim väikelaevade sadam Eestis, mis sisaldab avalikku meelelahutusala koos purjetamiskeskuse, laste purjespordikooli, rannajalgpalliväljaku, rannatennise ja rannavõrkpalli väljakutega. Üheks Kakumäe merenduskeskuse eeliseks paljude teiste jahisadamate ees on võimalus ühes kohas võtta vastu ja teenindada erineva suurusega väikelaevu nii suvel kui hoiustada neid talvel, sealhulgas ka superjahte, suuri aluseid, mis on kuni 30 meetri pikkused ja kuni neljameetrise süvisega. 

 Haven Kakumäe merenduskeskuses hakkavad toimuma nii kohalikud kui rahvusvahelised regatid, match race võistlused, vee-etendused, mereteemalised kultuuriüritused ja muud spordivõistlused. Vastavatud keskuse lahutamatuks osaks on suuresti ekspordile suunatud väikelaevade hooldus- ja teeninduskeskus.

Edaspidi paigaldatakse sadamasse ka kraanad.

Merenduskeskuse loomiseks on omanikud investeerinud 21 miljonit eurot. Keskuse lõplikul valmimisel luuakse kokku kuni 200 uut töökohta. 

Loe Alexela Oili ujuvtankla tulekust Kakumäe sadamasse SIIT.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806