28. juuni 2017

E-ehituse eestkõneleja sai asekantsleriks

Jüri Rass
Autor: Äripäev

Avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul määrati ehituse asekantsleriks e-ehituse eestkõneleja Jüri Rass, mis toob lähiaastatel uusi tuuli kaasa ka kinnisvarasektorisse.

Rass ütles, et soovib ehituse asekantslerina oma varasemaid kogemusi Eesti riigi heaks tööle panna. Ta plaanib sõnastada e-ehituse arengusuunad, kus koos erasektoriga luuakse e-ehituse arengut tagavad standardid ja juhendid ning käivitatakse e-ehituse digikeskkond infovahetuseks üle terve ehituse elukaare. Elamuvaldkonna arendamiseks oleks Rassi sõnul vaja maapiirkondade omanikke ja üürnikke toetavat meetme paketti koos vastavate määruste ja seaduste vastuvõtmisega.

Rass on hästi kursis digitaalehituse valdkonna suundumustega nii Eestis, Põhjamaades kui ka Inglismaal ja USAs, kommenteeris etevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo pressiteate vahendusel.

„Meie ehitusvaldkond on maailmas toimunud arengutest maha jäänud, seda eriti digitaalsete lahenduste kasutusele võtmises. Usun, et tänu oma laialdastele kogemusele suudab Jüri Rass seda muuta ning tuua uusi värskeid ideid ja häid lahendusi sektori käekäigu parandamiseks,“ lisas Palo.

Ehituse asekantsler Jüri Rass alustab tööd 28. augustil. Seni töötas Tallinna tehnikaülikooli ehitusteaduskonna lõpetanud ning doktorikraadigaRass arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group ASi (endine EA Reng AS) nõukogu esimehena. 2015. aastal lõi Rass koos 20 ettevõtte ja organisatsiooniga Digitaalehituse klastri, kus on praegu juhatuse liige.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806