24. juuli 2017

EfTEN kasvatas kasumit ligi poole võrra

Autor: Andres Haabu

EfTENi kinnisvarafondide puhaskasum oli kokku 15,2 miljonit eurot, mis on 45protsenti suurem kui 2016. aasta esimeses poolaastas kui puhaskasum oli 10,5 miljonit eurot, teatas ettevõte.

Puhaskasumist moodustas varade neto ümberhindlus 3,6 miljonit eurot (aasta varem 2,7 miljonit eurot) ehk neto ümberhindluse osakaal puhakasumis oli mullusega võrreldes samas proportsioonis.

Kinnisvarafondide koondkäive oli 2017. aasta esimeses poolaastas 23,0 miljonit eurot, aasta varem 16,4 miljonit eurot.

Fondide varade maht kasvas tänu uutele investeeringutele aasta tagusega võrreldes 31%, 496 miljoni euroni.

„Tänaseks on EfTEN Capital müünud edukalt meie esimesest fondist, EfTEN Kinnisvarafond AS’ist, kokku 9 üksikinvesteeringut. Fondijuhtidena peame oluliseks sobiva pakkumise korral seni soetatud varade võõrandamist, mitte oodates fondi lõpptähtaega,“ selgitas fondijuht Viljar Arakas.

Ta ennustas, et fondide teine poolaasta tuleb tegevuste rohke. „Kolme fondi peale on meil kokku käimas, või kohe algamas, kokku kaheksa investeeringu suuremahline ümberehitus ja laienemistööd või suisa hoone ehitamine n-ö nullist. Usutavasti toob teine poolaasta juurde veel kaks uut projekti, milles tuleb pikaajalisele üürile antav hoone algusest peale rajada,“ rääkis Arakas. Tema hinnangul  olukorras, kus valmisarendatud ja stabiilset rahavoogu teenivate ärihoonete hinnad teevad uusi rekordeid, näeb ta EfTENi investoritele võimalust väärtust lisada justnimelt läbi mõõduka riskiga kinnisvara arendustegevuse.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806