31. juuli 2017

Lutheri masinasaali renoveerimine: üllatusi rohkem kui oleks oodata osanud

Autor: Andres Haabu

Tallinnas Vana-Lõuna tänaval asuv Lutheri tehase masinasaal, kuhu ankurrentnikuna kolis Äripäev, on arhitektuurselt ainulaadne: ühel tasapinnal on kokku 7000 ruutmeetrit pinda ja lagi ulatub kõrgemas osas kesklöövi all põrandast 12 meetri kõrgusele.

Ehituslepingu võitnud Nordecon AS on ligi aasta kestnud tööde käigus renoveerinud raudbetoontarindid, taastanud fassaadide esialgse kuju ja rajanud sisekliima tagamiseks nüüdisaegsed tehnosüsteemid ning tänapäevased siselahendused, kombineerides betoon- ja klaaspindu Lutheri mööblitootmises laialdaselt kasutatud vineeriga. Hoone sisemuses on ühes lõigus avatuks jäänud kõik kolm löövi. Maja keskel on suur aatrium ja katusel terrass.

Nõukogude ajal, mil vineeritehasesse paigutati uusi masinaid, kohendati hoonet mitu korda, nüüd asuti seda büroohoone vajaduste järgi värske ruumiplaneeringu põhjal ümber ehitama. Näiteks rajati rekonstrueerimise käigus keldrikorruse ja esimese korruse vahele uus vahelagi, mis on varasemast umbes meeter kõrgemal ning teeb seeläbi võimalikuks ka keldrikorruse kasutamise.

Loe Ehitusuudistest pikemalt, milliste raskustega tuli ehitajail rinda pista hoone rekonstrueerimisel ärimajaks. 

TULE OMA SILMAGA KAEMA

Lutheri masinasaali renoveerimislugu kuulda ja seda oma silmaga uudistada saab 9. augustil toimuval seminaril "Lutheri vabriku masinasaalist moodsaks ärimajaks."

Osaledes saad:

teada, millele pöörata tähelepanu, kui on plaanis rekonstrueerida vanu, kultuuriväärtuslikke hooneid;tutvuda renoveeritud Lutheri Ärimajaga ja näha, milline on Äripäeva uus kontor;kuulata, milliste keeruliste olukordadega seisis rekonstrueerimisel silmitsi ehitaja;infot, milliste teiste äripindade vahel valiti ja kuidas sündis Äripäeval otsus rentida uus kontor Lutheri Ärimajas;teada, milliste tingimustega pidid arvestama arhitekt ja projekteerija, et projekteerida muinsuskaitse alla kuuluv maja vastavalt Kultuuriväärtuse Ameti nõuetele. 

Pane ennast kirja SIIN.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806