8 august 2017

Euroopa jagab energiasäästjatele raha

Foto: kinnisvarauudised.ee

Ettevõtted saavad 23. oktoobrini taotleda raha InnoEnergy programmist, mis jagab toetust ka säästliku kodumajapidamiste ja tööstusliku energiakasutuse, nutikodude, hoonete ja –linnade projektidele.

InnoEnergy investeerimisprogramm Investment Round 2017 on avatud säästva energia valdkonnas tegutsevate ettevõtete innovaatilistele projektidele taastuvenergia, alternatiivne energia, puhta fossiilenergia, ohutu tuumaenergia, säästliku kodumajapidamiste ja tööstusliku energiakasutuse, energia tõhusa ladustamise ja jaotuse, nutikodude, hoonete ja -linnade ning energiaturvalisuse valdkonnast.

Toetusega kaasnevad kuni 5 miljoni euro suurused investeeringud, edastas InnoEnergy Eesti koostööpartner Tallinna Teaduspark Tehnopol pressiteate vahendusel.

Kandideerimise eelduseks on, et ideetasandil olev projekt peaks simuleeritud, ent realistlikes tingimustes edukalt toimima. Ideed rakendavad organisatsioonid peavad moodustama rahvusvahelise konsortsiumi, millel on 3-7 liiget vähemalt kahest erinevast Euroopa riigist. Organisatsioonidel, millel ei ole partnereid, ent on hea idee, soovitatakse InnoEnergy poole pöörduda, sest nende „äripartneri otsingu“ teenus aitab võimalikke koostööpartnereid leida. Lisaks pakutakse kandidaadile taustamaterjale, täidetavaid malle ja internetipõhiseid seminare, mis aitavad pakkumise kokku panna.

Investment Round 2017 on suunatud juba tegutsevatele väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele. Paralleelselt on käimas ka start-up-ettevõtetele suunatud toetusprogramm PowerUp!

InnoEnergy abil on võimalik katta 20-80% projekti kogukuludest. Varasemalt on projekte toetatud vahemikus 100 000 kuni 4-5 miljonit eurot. InnoEnergy on alates 2011. aastast investeerinud kokku 170,5 miljonit eurot 90 toote, 3 tehase ja 77 patendiavalduse arendamiseks.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806