9 august 2017

Ministeerium tellis Riigi Kinnisvara analüüsi

Foto: Pixabay

Rahandusministeerium soovib PricewaterhouseCoopersilt tellitud Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) tegevusvormi analüüsiga välja selgitada, milline juriidiline vorm kinnisvaraettevõttele sobib.

„Riigile vajaliku kinnisvara rajamine ja haldamine on oluline teema, kuid rahaliselt kaasneb sellega väga suur kulu. Seetõttu on vajalik ja otstarbekas, et kinnisvarahaldamine on keskselt koordineeritud,“ kommenteeris riigihalduse minister Jaak Aab pressiteate vahendusel. „Kuigi avalikkuses on tõstatatud mitmeid probleeme RKASi tegevuses, on ministeeriumil juba eelnevalt olnud soov analüüsida, kas ja milliseid muudatusi võiks riigiettevõttes teha, et muuta asutuse tegevus efektiivsemaks ja kasutajasõbralikumaks.“

Sealhulgas selgitatakse nüüd välja, kas RKASile seatud ootused on äriühingu vormis täidetavad ning kas nende ülesannete täitmisel esineb õiguslikke takistusi või huvide konflikte. Analüüs peab sisaldama ka ettepanekuid võimalikeks ümberkorraldusteks.

Riigihankel nelja pakkuja seas edukaimaks osutunud AS PricewaterhouseCoopers Advisors (PwC) kogus pakkumuste hindamisel kõige rohkem väärtuspunkte. Töö eest soovib PwC saada 23 760 eurot.

RKASi võimaliku restruktureerimise otstarbekuse analüüs valmib 2017. aasta lõpuks.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806