30. august 2017

Soovitus: osta uus korter vaid parkimiskohaga!

Parkimiskohtadest on kibe puudus kõigis Tallinna linnaosades.
Autor: kinnisvarauudised.ee
Kas soetada parkimiskoht või mitte, on küsimus, mida esitavad endale paljud autota või ülipingelise eelarvega uue korteri ostjad, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Egon Juhanson ettevõtte blogis.

Ta toob ühtlasi välja põhjused, miks kõigil tuleks parkimiskoht siiski osta.

Loota, et küll autole kusagil lähikonnas koha leiab, on parkimisprobleemidest kubisevas Tallinnas üsna õhukesel jääle kõndimine. Elanike arv kasvab, autostumine kasvab, kuid tänavad või majade vahelised alad laiemaks ei muutu. Seda eriti just „mägedel“.

Täpselt sama põhjus hakkab mängima rolli siis, kui soovitakse korterit müüa. Tulevase ostja oluline nõudmine võib olla parkimiskoha olemasolu ning on väga nukker, kui just parkimiskoha puudumise tõttu jääb tehing katki. Veel enam – parkimiskoha olemasolu mis iganes piirkonnas on praeguseks juba väga tugev müügiargument.

Kui uues majas antakse võimalus, et suure korteri ostjad saavad soetada kaks parkimiskohta, kuid peres on üks auto, tasub ka teine koht välja osta. Selle saab näiteks naabritele või kõrvalmaja elanikele üürile anda. Või kui teil käib palju külalisi, on kasvõi üks koht neilegi olemas.

Parkimiskoha üürile andmine võiks olla hea argument ka neile, kes autot ei oma. Tegemist on ju igakuise kindla sissetulekuga.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474