20. september 2017

Tallinn koondab korrashoiutööd ühte süsteemi

Tallinna linnavolikogu plaanib koondada hooldus-, haljastus- ja heakorratööd ühtsesse infosüsteemi, mis läheb maksma ligi pool miljonit eurot.

Tallinna linn osaleb Euroopa regionaalarengu fondi välisprojektis „Tallinna linna hooldus-, heakorra- ja haljastustööde infosüsteem,“ mille eesmärk on lihtsustada linnas tehtavate heakorra-, hooldus- ja haljastööde korraldamise protsesse, sh hangete läbiviimist ning kontrolli tööde kvaliteedi üle.

Hangete lihtsustamiseks luuakse erinevate andmekihtidega kaardirakendus, mis hõlbustab nii hangete ettevalmistamist kui ka objektide üle arvestuse pidamist ning väldib tööde dubleerimist. Kavandatav infosüsteem võimaldab ka teavitada üksiktööde vajadustest.

„Täna on Tallinnas heakorra-, hooldus- ja haljastustööde korraldamiseks kasutusel 15 väga erineva tehnilise võimekusega infosüsteemi, mis küll toetavad ametiasutuste tööd, kuid millel puudub piisav omavaheline liidestatus. Sellest tulenevalt puudub praegu terviklik ülevaade erinevate ametiasutuste teostatavatest heakorra-, hooldus- ja haljastustöödest,“ kommenteeris Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf pressiteate vahendusel.

Tallinna linn loodab langetada infosüsteemide ülalpidamiskulusid 80 000 eurolt 30 000 euroni aastas.

Projekti kogueelarve on 440 600 eurot ja projekti hoidjaks Tallinna kommunaalamet. Infosüsteemi väljaarendaja leidmiseks ja mobiilirakenduse loomiseks viiakse läbi rahvusvaheline hange.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474