Projektide arv kasvas, kuid ehitushind pidurdab

Peep Sooman
Peep Sooman

Tallinnas ja Harjumaal arendatavate kortermajade arv on eelmise aasta suvest kasvanud poole võrra, kuid ruutmeetri hind vaid 4%, avaldas Pindi Kinnisvara.

Kui mullu suvel oli pakkumises 76 erinevat kortermaja, siis praeguseks on võimalik valida kortereid 113 erinevas projektis. Mullu suvel oli pakutavate uute korterite keskmine hind 2300 €/m², tänavu septembri lõpu seisuga oli see 2400 €/m² ehk vaid 4% kõrgem.

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman kommenteeris, et ehkki müügis olevate projektide arv on kasvanud 48%, on pakutavate korterite arv tõusnud vähem, 1900-lt 2300-le ühikule. „Meie arvutuste kohaselt broneeriti ja osteti ainuüksi septembris üle 220 uue korteri, aasta keskmisena jääb soetatavate uute korterite arv vahemikku 160-170 korterit kuus,“ lisas ta.

Märkimisväärseks pidas Sooman asjaolu, et hoolimata mahtude kasvust ei ole uute korterite hinnad väga palju tõusnud. Vaatamata pakkumise suurenemisesle on Soomani sõnul oodata lähiajal uute korterite defitsiiti, kuna pangad piiravad kinnisvaraarenduste rahastamist ja ehitushinnad on kontrollimatus tõusus. See muudab arendajad ettevaatlikuks.

 

Pane tähele

LHV on üks neist pankadest, mis on kinnisvaraarenduste rahastamist koomale tõmmanud. Panga andmetel on praegu arenduses 2600 korterit. Loe lähemalt SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised