Soomes valmistatakse ette seadust, mis piirab kinnisvara ostu-müüki välismaalastele ja annab võimudele loa konfiskeerida kinnistuid, mis asuvad sõjaliste objektide läheduses.

- Kahtlane element ei tohi strateegiliste objektide läheduses liikuda ega kinnisvara omada.
- Foto: kinnisvarauudised.ee
Eelnõu jõuab valitsuse töölauale tuleva aasta mais, vahendas Äripäev Soome rahvusringhäälingut Yle. Seaduse sünniks andis tõuke soomlaste mure selle pärast, et välismaalastele on müüdud mitu vana piirivalvepunkti, aga ka elektrijaamade ja mobiilimastide läheduses asuvat maad.
Eesti puhul rakendatakse välismaalastele samuti teatud juhtudel kinnisvara ostmise keeldu. Näiteks ei saa välismaalane osta kinnisvara vahetult Eesti-Venemaa piiri läheduses.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.