Narva kerkib pulbervärvide tehas

Primatek
Primateki tehas toodab peale valmimist kuni 6000 t värve ja lakke aastas.

Narva Tööstuspargis sai nurgakivi osaühingu Primatek Coatings pulbervärvide tehas, mis valmib 2018. aasta suveks.

Venemaa juhtiva värvitööstusettevõtte Primateki Eesti tehase võimsus on 6000 tonni aastas ja tootevalikus üle 300 nimetuse kõrgtehnoloogilisi pulbervärve, vedelaid värve ja –lakke, mida kasutatakse metallitööstuses, ehituses ja sisekujunduses.

Primateki peadirektori Dmitri Droni sõnul on tootmise laienamine Eestisse osa firma uutele turgudele sisenemise strateegiast. “Tehase asukohaks ei valitud Narvat juhuslikult, lähedal on kahe suure majandusruumi-vaheline piir, ettevõtte Peterburis asuv peakontor on kahe tunni autosõidu kaugusel ja Narva Tööstuspargis on loodud sobiv keskkond, s.h. välja ehitatud kogu vajalik taristu, projekti kiireks käivitamiseks,” ütles Dron.

Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse juhatuse liikme Teet Kuusmiku sõnul aitavad uute kõrgtehnoloogiliste tööstusinvesteeringutega kaasnevad töökohad vähendada piirkonnas valitsevat tööpuudust.

135 hektarilise Narva tööstuspargi 74 krundist on eraettevõtted praeguseks omandanud 28. Viimasel neljal aastal on eraettevõtted investeerinud sinna üle 60 miljoni euro ja loonud üle 400 uue töökoha.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised