10. detsember 2017

Kindlustus: hüvitame vaid seadusliku hooneosa hävimise

Autor: Äripäev

Soovime kindlustada vaid ehitusloaga püstitatud ja seaduslikult ümberehitatud hooneid, rääkis If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. Loata ümberehituse puhul hüvitab kindlustusselts kahju osaliselt.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp ütles kinnisvarauudised.ee-le, et kasutusloa puudumine ei ole kinnisvara kindlustamisel otseseks takistuseks. „Oma müügiprotsessis me seda (kasutusluba – toim) kliendilt ei küsi. Kasutusloa puudumisel võib olla väga erinevaid põhjuseid, alustades sellest, et hoone ei ole veel valmis - kindlustame ju ka pooleliolevaid ehitisi - kuni selleni välja, et hoone on ehitatud erinevalt projekteeritust ehk vastuolus seadustega.“

Vaata, kuidas saada korterile kasutusluba, SIIT.

Ehkki kasutusloa puudumine ei välista kindlustushüvitise saamist, tasub teada, et ehitusvigadest tingitud kahju korral võib kasutusloa puudumine tähendada hüvitisest ilmajäämist või kahju hüvitamist vaid hoone seadusliku osa ulatuses.

Sepp ütles, et varguse või veeavarii korral on kindlustuskaitse kehtiv ka kasutusloata, kuid kasutusloaga saab saatuslikke ehitusvigu ennetada.

„Kindlustusseltsil ei pruugi olla võimalik kodu samal kujul taastada siis, kui kodu hävib näiteks tulekahjus ja kasutusluba puudus. Kui juurdeehitus on ebaseaduslikult tehtud, siis seadusliku osa taastab kindlustus ikkagi,“ selgitas ta.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806