Arco Vara: jätkame sarnaselt aastatele 2006-2007

Tallinn
Tallinn

Odavam maa äärelinnas suurendab elanikkonna siirdumist Tallinnast väljapoole sarnaselt 2006. ja 2007. aastale, kirjutab Arco Vara Tallinna osakonna tegevjuht Elari Tamm ettevõtte suures kinnisvaraprognoosis aastaks 2018.

Elamuturul leiab aset rõngasvaldadesse siirdumine, kuna inimesed näevad kallinenud korterite tõttu järjest enam põhjust osta pigem üksikelamu kui korter. Lisaks on kümme aastat tagasi korteri ostnud inimesed täna oma korterit müümas, soetades seejärel elamu. Kuna korterid on hinnalt kasvanud ja elamud on kallinemas, hakatakse peatselt järjest enam ostma hoonestamata krunte, et ise endale maja ehitada või ehitada eramuid müügiks.

Alanud aastal näeme uutes kortermajades rohkem targa maja kontseptsioone, näeme Tallinnas järjest rohkem üürimaju, lisab Tamm. Äärelinna krundid muutuvad arendajatele senisest veelgi atraktiivsemaks, kuna ehitushind kallineb oluliselt kiiremas tempos kui kinnisvara. See survestab arendajaid langetama oma marginaale, nad peavad tegevuse jätkamiseks teenima vähem kasumit ning võtma suuremaid riske.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised