2. jaanuar 2018

Arco Vara: jätkame sarnaselt aastatele 2006-2007

Tallinn
Autor: Egon Enula, kutseline hindaja, Arco Vara Tall

Odavam maa äärelinnas suurendab elanikkonna siirdumist Tallinnast väljapoole sarnaselt 2006. ja 2007. aastale, kirjutab Arco Vara Tallinna osakonna tegevjuht Elari Tamm ettevõtte suures kinnisvaraprognoosis aastaks 2018.

Elamuturul leiab aset rõngasvaldadesse siirdumine, kuna inimesed näevad kallinenud korterite tõttu järjest enam põhjust osta pigem üksikelamu kui korter. Lisaks on kümme aastat tagasi korteri ostnud inimesed täna oma korterit müümas, soetades seejärel elamu. Kuna korterid on hinnalt kasvanud ja elamud on kallinemas, hakatakse peatselt järjest enam ostma hoonestamata krunte, et ise endale maja ehitada või ehitada eramuid müügiks.

Alanud aastal näeme uutes kortermajades rohkem targa maja kontseptsioone, näeme Tallinnas järjest rohkem üürimaju, lisab Tamm. Äärelinna krundid muutuvad arendajatele senisest veelgi atraktiivsemaks, kuna ehitushind kallineb oluliselt kiiremas tempos kui kinnisvara. See survestab arendajaid langetama oma marginaale, nad peavad tegevuse jätkamiseks teenima vähem kasumit ning võtma suuremaid riske.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806