Eesti parim korteriühistute spetsialist jagab soovitusi

Tallinna notar Priidu Pärna räägib järgmisel kinnisvarauudiste veebiseminaril uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega tõusetunud probleemidest ning jagab soovitusi.

Korteriühistu on sundühistu, millest ei saa korteriomanik välja astuda ja mida ei saa likvideerida ning mis ei saa minna pankrotti. Riik kandis ühistud ise registrisse andes ühistule nime ja koodi, kuid riik ei määra juhatust, ei ava kontot ega võta vastu põhikirja, samuti ei esita omanikele selle eest arvet.

Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:

  1. Kas ühistu on kohustuslik ka paarismajades ja ridaelamutes?
  2. Kas ühistu tekib ka kaasomandis olevates majades?
  3. Kas sundühistu saab ära likvideerida?

Kinnisvarauudised.ee veebiseminari viib läbi Tallinna notar Priidu Pärna, kes selgitab muu hulgas, kuidas uus korteriomandi ja korteriühistuseadus puudutab olemasolevaid korteriühistuid ning vastab veebiseminaril osalejate küsimustele.

Priidu Pärna on pikalt töötanud Justiitsministeeriumis, kus ta oli nii majandusõiguse osakonna peaspetsialist, asekantsler kui ka kantsler. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ning tegutseb alates 2006. aastast notarina.

Lisaks kuulub Priidu Pärna Eesti Omanike Keskliitu, Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi, Eesti Muinsuskaitse Seltsi ning on alates 2015. aastast Riigi Muinsuskaitse Nõukogu liige.

Novembris rääkis Pärna Eesti kinnisvara korrashoiu liidu sügisfoorumil, kuidas korterelamute valitsejaid registrisse kanda. Loe valitsejate registrisse kandmisest SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised