24 jaanuar 2018

Eesti parim korteriühistute spetsialist jagab soovitusi

Tallinna notar Priidu Pärna räägib järgmisel kinnisvarauudiste veebiseminaril uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega tõusetunud probleemidest ning jagab soovitusi.

Korteriühistu on sundühistu, millest ei saa korteriomanik välja astuda ja mida ei saa likvideerida ning mis ei saa minna pankrotti. Riik kandis ühistud ise registrisse andes ühistule nime ja koodi, kuid riik ei määra juhatust, ei ava kontot ega võta vastu põhikirja, samuti ei esita omanikele selle eest arvet.

Registreeri end SIIT!

Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:

Kas ühistu on kohustuslik ka paarismajades ja ridaelamutes?Kas ühistu tekib ka kaasomandis olevates majades?Kas sundühistu saab ära likvideerida?

Kinnisvarauudised.ee veebiseminari viib läbi Tallinna notar Priidu Pärna, kes selgitab muu hulgas, kuidas uus korteriomandi ja korteriühistuseadus puudutab olemasolevaid korteriühistuid ning vastab veebiseminaril osalejate küsimustele.

Priidu Pärna on pikalt töötanud Justiitsministeeriumis, kus ta oli nii majandusõiguse osakonna peaspetsialist, asekantsler kui ka kantsler. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ning tegutseb alates 2006. aastast notarina.

Lisaks kuulub Priidu Pärna Eesti Omanike Keskliitu, Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi, Eesti Muinsuskaitse Seltsi ning on alates 2015. aastast Riigi Muinsuskaitse Nõukogu liige.

Novembris rääkis Pärna Eesti kinnisvara korrashoiu liidu sügisfoorumil, kuidas korterelamute valitsejaid registrisse kanda. Loe valitsejate registrisse kandmisest SIIT.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806