Pühapäeval sai Kemerovo suurest kaubandus- ja ostukeskusest Zimnjaja Višnja kümnetele inimestele surmalõks – hoones puhkes tulekahju, inimesed ei suutnud sellest välja saada ning põlesid elusalt.

- Kemerovo kaubanduskesuse põleng, mida ilmestasid arvukate ohvrite videod ja hüvastijätud lähedastega sotsiaalmeedias.
- Foto: EPA
Ohvrite arvu poolest on eilne tragöödia üks Venemaa viimase saja aasta suuremaid: praeguseks on erakorraliste olukordade ministeerium teatanud 64 hukkunust, kelle seas on palju lapsi, vahendas Äripäev RIA Novostit. Teadmata kadunud on 11 inimest.
Ohvreid võib olla veelgi rohkem, sest suure keskuse katus kukkus sisse ning palju võis selle alla inimesi jääda, ei tea keegi. Esialgsete versioonide kohaselt oli tegemist kas süütamise või juhusliku süttimisega. Algatatud on kriminaalasi ning seoses sellega uurimise all neli inimest.
Loe suurt ülevaadet tragöödia puhkemise versioonidest ja tulekahju arengust
SIIT.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.