6 aprill 2018

Portaal: virtuaalvaatega korterite müük 9 korda tõhusam

Trepikojavaade DOM.RIA.com kuulutuse virtuaaltuurist.  Foto: DOM.RIA.com

Eesti taustaga Ukraina kinnisvaraportaali DOM.RIA.com kogemus näitab, et 360-kraadise virtuaalvaatega korterite müügikuulutused tõmbavad ligi ning vara müüakse keskmiselt üheksa korda efektiivsemalt, kui tavaliselt.

Portaal RIA.com alustas 2015. aasta keskpaigas Ukraina turule spetsialiseerunud kinnisvaraportaalis DOM.RIA.com 360-kraadise virtuaalvaate kasutamist. Täispöördeline virtuaalvaade annab müügis olevatest korteritest tavapärasest oluliselt detailsema ülevaate. Praeguseks on portaali statistika kinnitanud virtuaalvaatega korterite rekordilist müügikiirust.

„Tahtsime oma kuulutustes midagi muuta, et need ei jäljendaks tüüpilist mudelit „asukoht – ruutmeetrid – seinad“,“ kommenteeris kinnisvaraportaali DOM.RIA.com projektijuht Valeri Orehhov pressiteate vahendusel.

Uudse lahendusena vaatab kuulutusteportaali töötaja korterid enne müüki panemist kohapeal üle ning teeb 360-kraadise videovaate. Ülevaadatud ja videovaatega korterid saavad portaalis kolmeks kuuks märke „kontrollitud korter“, mis tõstab ühtlasi kuulutuse usaldusväärsust.

Kui tavalised fotod annavad müüdavast varast edasi ainult pildi ja seda fotograafi nähtud nurga alt, siis 360-kraadise virtuaalvaate tehnoloogia võimaldab vaatajale tunnet, nagu viibiks ta ise teda huvitama hakanud korteris või majas.

Ostja poolelt vaadates on plussiks ka see, et 360-kraadise kaamera eest ei saa varjata ka korteri puudusi, näiteks pragusid seinas. Lisaks hoiab tehnoloogia kokku ka maaklerite aega, kes saavad kontorist lahkumata näidata ostjale mitut erinevat korterit.

Praeguse seisuga on portaalis DOM.RIA.com üleval 150 000 müügikuulutust. Neist on 5871 kuulutust virtuaalvaatega, kusjuures virtuaalvaatega kuulutuste arv suureneb vaatamata selliselt kuulutatud vara kiiremale müügile.

Ukraina turule spetsialiseerunud kinnisvaraportaal DOM.RIA.com kuulub Eesti osaühingule International Online Transactions, mille nimeks on edaspidi RIA.com Marketplaces.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806