Portaal: virtuaalvaatega korterite müük 9 korda tõhusam

Virtuaaltuuri vaade
Trepikojavaade DOM.RIA.com kuulutuse virtuaaltuurist.

Eesti taustaga Ukraina kinnisvaraportaali DOM.RIA.com kogemus näitab, et 360-kraadise virtuaalvaatega korterite müügikuulutused tõmbavad ligi ning vara müüakse keskmiselt üheksa korda efektiivsemalt, kui tavaliselt.

Portaal RIA.com alustas 2015. aasta keskpaigas Ukraina turule spetsialiseerunud kinnisvaraportaalis DOM.RIA.com 360-kraadise virtuaalvaate kasutamist. Täispöördeline virtuaalvaade annab müügis olevatest korteritest tavapärasest oluliselt detailsema ülevaate. Praeguseks on portaali statistika kinnitanud virtuaalvaatega korterite rekordilist müügikiirust.

„Tahtsime oma kuulutustes midagi muuta, et need ei jäljendaks tüüpilist mudelit „asukoht – ruutmeetrid – seinad“,“ kommenteeris kinnisvaraportaali DOM.RIA.com projektijuht Valeri Orehhov pressiteate vahendusel.

Uudse lahendusena vaatab kuulutusteportaali töötaja korterid enne müüki panemist kohapeal üle ning teeb 360-kraadise videovaate. Ülevaadatud ja videovaatega korterid saavad portaalis kolmeks kuuks märke „kontrollitud korter“, mis tõstab ühtlasi kuulutuse usaldusväärsust.

Kui tavalised fotod annavad müüdavast varast edasi ainult pildi ja seda fotograafi nähtud nurga alt, siis 360-kraadise virtuaalvaate tehnoloogia võimaldab vaatajale tunnet, nagu viibiks ta ise teda huvitama hakanud korteris või majas.

Ostja poolelt vaadates on plussiks ka see, et 360-kraadise kaamera eest ei saa varjata ka korteri puudusi, näiteks pragusid seinas. Lisaks hoiab tehnoloogia kokku ka maaklerite aega, kes saavad kontorist lahkumata näidata ostjale mitut erinevat korterit.

Praeguse seisuga on portaalis DOM.RIA.com üleval 150 000 müügikuulutust. Neist on 5871 kuulutust virtuaalvaatega, kusjuures virtuaalvaatega kuulutuste arv suureneb vaatamata selliselt kuulutatud vara kiiremale müügile.

Ukraina turule spetsialiseerunud kinnisvaraportaal DOM.RIA.com kuulub Eesti osaühingule International Online Transactions, mille nimeks on edaspidi RIA.com Marketplaces.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised