Märtsikuude tehinguvõrdlus ajab nutma

Nuttev laps
Nuttev laps

Tavapärast kevadist kinnisvaraturu aktiveerumist tänavu märtsis ei toimunud. Statistika näitab, et näiteks Pindi Kinnisvara indeksilinnades tehti mullu samal ajal 31% rohkem korteritehinguid.

Korteritehingute arvu langusele möödunud aastaga võrreldes juhtis sel nädalal tähelepanu ka Arco Vara.

Pindi Kinnisvara avaldas, et tänavu märtsis tehti 17 Eesti suuremas linnas 1182 korteriomanditehingut. Võrdluseks, 2017. aasta märtsis tehti 1548 korteriomandi tehingut ehk 31% rohkem. Pindi Indeks langes märtsis 2% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1402 eurot ruutmeetri kohta. Veebruaris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1431 €/m².

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman kommenteeris: „On tõsi, et kevadeti turg aktiveerub, sest ilusad ilmad ja sulanud lumi suunab inimesi pesa punuma. Tänavune märts oli aga erandlik, sest esiteks oli märts väga külm kuu ja teiseks on kinnisvara hinnad niivõrd piiripealsed, et paljud pered lükkavad oma ostuotsuseid edasi või muudavad neid.“

Sooman lisas, et nõudlus ei ole kuskile kadunud, kuid pidev elukalliduse ja toidukorvi maksumuse tõus ei lase paljudel peredel raha kõrvale panna ega julgusta neid laenu võtma, seda eelkõige madalama sissetulekuga piirkondades.

Võrreldes hinnatipuga detsembris 2017 on Pindi Indeks langenud 8%. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on indeks 125% võrra kõrgemal.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised