18 aprill 2018

Kuidas kindlustada uusarendusele kasutusluba?

Foto: Pixabay

Arendaja lubab hoonele kasutusluba konkreetseks kuupäevaks peale maja valmimist, aga vahel võib kinnisvaraarendaja ostja teadmatust ning kannatlikkust kuritarvitada. Et seda ei juhtuks, on vaja arendajat “rahaliselt motiveerida”, ütleb ECO Advice tegevjuht Anton Nikitin.

Kasutusloa hankimine peale arendus- ja ehitustööde lõpetamist ja asjaajamisele kuluv aeg on igati loomulik, ent siiski leian, et kõik kinnisvaraarendaja lubadused peavad olema kindlustatud või rahaliselt motiveeritud.

Selleks, et arendaja oleks motiveeritud hoonele kasutusluba hankima, soovitan kokku leppida, et näiteks 2-3% ostu-müügi hinnast jääb notari deposiiti kasutusloa saamiseni. See tähendab, et ostja kannab raha notari kontrolli all olevale pangakontole, kust kinnisvaraarendaja ei saa kokkulepitud summat kätte enne, kui hoone kasutusluba on väljastatud.

Arendaja lubab sageli teha ka haljastuse maja ümbrusele pisut hiljem, kuna "praegu on sügis ja maa märg, jätame haljastuse kevadesse, kui maa on tahedam". Ka sel juhul tuleb kokkulepe ostu-müügi tehingu käigus fikseerida ja paika panna nii kuupäev kui ka sanktsioonid juhuks, kui tööd viibivad.

Lisaks kasutusloa ja haljastusega seonduvale on veel olukordi, kus kokkulepped tuleb fikseerida kirjalikult ja mõlemaid pooli motiveerivalt.

Räägime neist lähemalt veebiselinaril “Mida küsida enne ostu?”. Pane end kirja SIIT.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806