EstateGuru sõlmis institutsionaalse krediidiliinilepingu

Marek Pärtel
Fotol EstateGuru asutaja ning kaasomanik Marek Pärtel.

Märtsis 2018 allkirjastas EstateGuru ettevõtte esimese institutsionaalse krediidiliinilepingu Saksamaal asuva Varengold Bank AG-ga.

EstateGuru kui Euroopa juhtiv piiriülene lühiajaliste kinnisvaralaenude ühisrahastusplatvorm tagas esimese institutsionaalse krediidiliini, mis investeeritakse Balti turul väljastatud laenudesse, avaldas platvorm.

EstateGuru kaasasutaja ja partner Marek Pärtel kommenteeris: „EstateGuru ja Varengoldi vahelise krediidiliini rajamine tõendab, et traditsiooniline finantsinstitutsioon ja fintech-ettevõte on leidnud vastastikku kasuliku koostöömudeli. See on selge märk, et hajutatud, kinnisvaraga tagatud laenude portfoolio on institutsionaalsetele investoritele atraktiivne instrument.”

Pärtel lisas, et EstateGuru põhiliseks kapitaliallikaks on siiski üle-euroopaline erainvestorite võrgustik. Varengoldi ja teiste institutsionaalsete investorite kaasamine võimaldab EstateGurul kiirendada kasvu, pakkuda investoritele suuremat valikut kinnisvaraga tagatud laenudest ning parandada laenutingimuste paindlikkust.

Pärteli sõnul peab EstateGuru sõlmitud koostööd enda jaoks oluliseks saavutuseks, mis võimaldab täita tühimikke kinnisvara finantseerimise turul.

Alates EstateGuru rajamisest 2014. aastal on platvormil üle 11 600 investori rahastanud rohkem kui 52 miljoni euro eest tagatud kinnisvaralaene Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Hispaanias. Varengold Bank AG on Saksamaa erapank peakontoriga Hamburgis. 1995. aastal varahaldusettevõttena rajatud Varengold on juhtiv ühisrahastusturu finantstoodete ja -teenuste pakkuja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised