• 28.05.18, 12:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Esimene kinnisvaraarendaja pälvis vastutustundliku ettevõtte tiitli

Elamuarendusettevõte Bonava pälvis esimese kinnisvaraarendajana Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi poolt kvaliteedimärgise, mis omistatakse ettevõtetele, kes peavad oluliseks ettevõtte jätkusuutlikku arengut ja panustavad strateegiliselt sotsiaalse- ja looduskeskkonna arengusse.
Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa.
  • Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa.
  • Foto: Raul Mee
Bonava osales Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi poolt läbiviidavas Indeksis käesoleval aastal esmakordselt. Indeksi raames hinnati ettevõtet põhjalikult nelja erineva valdkonna raames: turukeskkond, juhtimine ja eetika, looduskeskkond ja roll tööandjana. Analüüsile ja selle tulemustele toetuvalt omistati Bonavale Vastutustundliku Ettevõtluse sertifikaat ning pronkstaseme kvaliteedimärgis, mis kehtivad 2 aastat.
Silmapaistvaima hinnangu pälvisid Indeksis Bonava valitsemis- ja juhtimiskultuur ning organisatsioonieetika, mis võimaldavad ettevõttel kanda tavapärasest suuremat vastutustundlikkuse eestkõneleja ja suunanäitaja rolli, loomaks seeläbi eeskuju, mis ületab seaduslooja ja kliendi tänaseid ootuseid.
Bonava Eesti tegevjuhi Timo Riismaa sõnul hindab ettevõte saadud tunnustust kõrgelt. „Tunneme oma kliendikeskse strateegia ja tervikliku organisatsioonikultuuri üle terves meeskonnas uhkust. Seda suurem on rõõm, et meie väärtused ja senine panus vastutustundlike tegevuste juurutamisel pälvis ka ekspertidelt niivõrd kõrge äramärkimise,“ ütles Riismaa. „Vastutustundliku ettevõtluse põhimõtete järgimine nõuab meie inimestelt julgust ja sihikindlust, sest tuleb leida tasakaal ärihuvide ja sotsiaalse vastutustundlikkuse vahel ning näha sellises strateegias pikaajalisemat positiivset mõju. Näitame Bonavas kindlasti ka edaspidi üles initsiatiivi tegutseda vastutustundlikult.“

Artikkel jätkub pärast reklaami

Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuhi Kristiina Esopi sõnul annab Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksis pälvitud pronksmärgis sõnumi, et ettevõte panustab ühiskonda rohkemaga, kui seadus nõuab. „Vastutustundlik tegutsemine on põimitud ettevõtte põhitegevusse ning eksisteerib soov anda ühiskonnale tagasi,“ kommenteeris Esop.
Bonava on üks suurimaid elamuarendajaid Eestis, siin tegutsemise 14 aasta jooksul on ettevõte arendanud ja müünud üle 1900 uue kodu. Ettevõte tegutseb Rootsis, Soomes, Taanis, Norras, Saksamaal, Peterburis, Eestis ja Lätis. Praegu töötab Bonavas 2000 inimest ning selle käive on 1,45 miljardit eurot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.25, 17:12
Everaus Kinnisvara pakub investoritele 10% tootlusega võlakirju
Eesti üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Everaus Kinnisvara AS alustas 8. oktoobril ettevõtte võlakirjaprogrammi teise seeria avaliku pakkumisega. Pakkumise koguväärtus on kuni 3 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ja võlakirjade lunastustähtpäev on 22. oktoober 2028. Võlakirjade fikseeritud intressimäär on 10% aastas ning intressimaksed on kvartaalsed. Märkimisperiood lõppeb 17. oktoobril.

Viimased uudised

Uudised
  • 20.10.25, 13:51
Korteriühistute rekonstrueerimise taotlused ületasid eelarvet 4 korda
Uudised
  • 20.10.25, 13:40
Everausi võlakirjad märgiti üle topelt
Uudised
  • 20.10.25, 11:13
Järelturu edu: Mustamäe korterite müük tegi suure tõusu
Uudised
  • 20.10.25, 11:03
Ehitusturg kogub hoogu
Suure tõenäosusega saab olukord kinnisvaraturul olema suhteliselt soodne ka 2026. aastal
Uudised
  • 20.10.25, 10:48
Vastulause: Broneerimisleping ei ole tühine paber – ärge eksitage ostjaid vastupidisega!
Viimastel aastatel on artikli autori praktikas nii esimese kui teise astme kohtud lihtkirjaliku broneerimislepingu kehtivust eeltoodule tuginedes korduvalt kinnitanud. Vastupidiseid näiteid ei ole!
Uudised
  • 20.10.25, 10:03
Mitu rauda tules: järgnevatel aastatel kerkib viis spaahotelli
Silmakirurg plaanib Loksal suurelt arendada
Uudised
  • 20.10.25, 09:58
Viru-Nigula tahab uuesti toetust äpardunud tööstusala arendamiseks
Uudised
  • 20.10.25, 09:51
Jõhvi filmilinnaku stuudiolt võeti sarikapärg

Hetkel kuum

Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
Suur lugu
  • 15.10.25, 13:10
Enam ei tööta mõtteviis: „maa maksis nii palju, ehitus nii palju – odavamalt müüa ei saa“
Järjest olulisemaks muutub nüüd arendajate kapitaliseeritus. Üüriturul väljakutsed kasvavad.
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro.
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim lahkab olukorda armutult.
Uudised
  • 13.10.25, 06:30
Vajadus büroopindade kasutusotstarbe muutmiseks on olemas
Riim: Meie turu tüüpne eluase on magalapiirkonna tüüpkorter, mitte Kalamaja mereäärse uusarenduse luksuskorter, ja magala tüüpkorter on keskmist palka teenivale leibkonnale vägagi kättesaadav
Reterra tegevjuht Reigo Randmets.
Uudised
  • 13.10.25, 15:27
Randmets: 10 aastat planeerimist lisab ruutmeetri hinnale 1000 eurot
Värske kvartal laiub Bekkeri sadama juures.
Uudised
  • 17.10.25, 11:16
Galerii: Scandium avas Marati kvartali
Vaata, kes kõik avamisel olid ja mida nad tegid! Lisaks kvartalis välis- ja sisevaated.
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 15.10.25, 06:45
Korterelamute ehituslubade arv jätkab kidural kursil
Kõnekad graafikud näitavad ehituslubade arvu absoluutset ja suhtelist dünaamikat viimase 5 aasta lõikes
Eesti esimese puitkõrghoone ehitus Fahle kvartalis.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele