2018 II kvartalis sai statistikaameti andmetel Tallinnas ehitusloa 46 elamut kokku 547 eluruumiga. Üle poole ehk 30 ehitusloa saanud elamutest olid ühepereelamud ja kaksikelamud. 16 ehitusloa saanud elamutest olid 3-...8-korruselised elamud.
2018 II kvartalis ei väljastatud ühtegi ehitusluba ridaelamutele ega 9- ja enamakorruselistele elamutele.
Ehituslubade väljastamises võrreldes aastataguse ajaga on toimunud oluline tagasiminek. Aastatagusega, mil väljastati ehitusluba 1066 eluruumile sai tänavu II kvartalis ehitusloa 49% vähem eluruume. Samaväärselt ehk 49% väiksem oli ka tänavune ehitusloa saanud eluruumide pind.
Arvestades arendusturul olevat mõõdukat optimismi võiks siiski sellist ehituslubade mahu vähenemist pidada ajutiseks kõrvalekaldeks, mitte trendi muutumiseks. Siiski ei saa kõrvale saadata kallinenud ehitushinnast, mis paneb nii mõnegi arendaja kukalt kratsima ja arendusprojekti paremate aegade ootuses edasi lükkama.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?