Jaga lugu:

Saue vald saab uue lasteaed-põhikooli

Saue valla ja piirkonna elukeskkonna arendaja Brave Capital koostöös rajatakse Veskimöldre elurajooni uus lasteaed-põhikool, kus esimesed õpilased saavad tarkust taga nõudma hakata juba 2020. aasta sügisest. Saue vallas laienenud Veskimöldre piirkonnas on kasvav vajadus lasteaia ja põhikooli järele.

Veskimöldre  Foto: Brave Capital

Saue valla ja kinnisvaraarendaja rajatava haridusmaja investeeringu maht jääb üle viie miljoni euro. Koolimaja arhitektuurse lahenduse lõi arhitektibüroo Tava OÜ.

Esialgu on planeeritud uude lasteaed-põhikooli neli lasteaiarühma ja kaks paralleelklassi 1.-9. klassini. Võimsust on uuel koolimajal aga koguni neljale paralleelklassile.

Brave Capitali juhatuse liige Veljo Kuusk ütles, et uus koolimaja saab olema nutikas ja innovaatiline ning kaasaegseimate lahenduste ja vahenditega, et lastel oleks võimalikult hea ning arendav õpikeskkond. „Näiteks saab koolimaja hästivarustatud IT-klassi ja ka köögiosa, kus lapsed ise kokanduskunstiga lähemat tutvust saavad teha,“ selgitas Veljo Kuusk.

Saue vallavanem Andres Laisk ütles, et Veskimöldre arendus tervikuna ning uue koolimaja rajamine on piirkonnale väga oluline. „See on juba loonud ja loob edaspidigi uue tervikkeskkonna, mis avab vähemalt viieaastase kasvuperspektiivi,“ oli Laisk tuleviku osas optimistlik.

Uue haridusmaja ehitushange on Saue vallavanema sõnul juba välja kuulutatud ning ehituse planeeritud alguseks jääb jaanuar-veebruar 2019. „Valmimisaeg kava kohaselt on 2020. aasta varasuvi ning lasteaed-põhikool alustab oma tegevust sama aasta sügisest,“ lisas Laisk.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee