Eelmisel aastal kehtestatud Paljassaare tehissaarte detailplaneeringuga Põhja-Tallinna Paljasaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale kavandatud neljale tehissaarete jaoks valmisid nimed.
Põhja-Tallinna tehissaared saavad nimed
Tallinna nimekomisjon tegi ettepaneku anda saartele nimed lähtuvalt nende kavandatavast funktsioonist.
„Tehissaar, kuhu on kavandatud rannapark, on kavas nimetada Ilosaareks, mis tähendab lusti ja rõõmu,“ ütles nimekomisjoni esimees abilinnapea Andrei Novikov. „Ärisaar, kuhu on kavandatud hotell, restoranid jm on kavas nimetada Kõuesaareks.“ Kõu on välguga kaasnev kõmin, müristamine, äike ja pikne. Konverentsisaarele on kavas määrata nimeks Oiusaar – see tähendab mõistust ja taipu. Lindudele mõeldud tehissaarele on plaanis määrata nimeks Linnusaar.
Tehissaartele nimede määramise kohta on arvamust küsitud ka kohanimenõukogult, kes leidis, et Ilosaar, Kõuesaar, Oiusaar ja Linnusaar on kohanimedena sobivad.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 11:22
RRK Liiva Keskus saab uue maamärgi esindusliku ja moodsa ärihoone näol
Tallinna Kesklinna lähim suur lao- ja tootmispindade piirkond Liiva Keskus kasvab uue kaasaegse lao- ja kontorihoone võrra. 21. mail peeti Liivametsa 5 kinnistule rajatava ligi 3000-ruutmeetrise stock-office tüüpi ärihoone sarikapidu. Tegemist on pikalt ette valmistatud projektiga, mille eesmärk on kujundada Liiva Keskusele esinduslik sissepääs ning pakkuda paindlikke ruumilahendusi ettevõtetele, kes hindavad head asukohta ja kvaliteetset ärikeskkonda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele