KredExi käendust eluasemelaenule vajas mullu 3383 laenuvõtjat

2018. aastal sõlmiti sõlmiti eelmisel aastal 3383 uut eluaseme laenukäenduse lepingut, mis võimaldas erinevatele sihtrühmadele kodulaene kogusummas 284 miljonit eurot, millest KredExi tagatis moodustab 35 miljonit.

Foto: Pixabay

Lisaks sõlmiti 113 korteriühistuga korterelamu laenukäenduse lepingud, millega võimaldati neile pangast saada rohkem kui 14 miljonit eurot korterelamu korrastamiseks. KredExi käendus moodustab nendest laenudest umbes 10 miljonit eurot.

Eelmisel aastal väljastati Eestis iga viies eluasemelaen KredExi käendusega.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul oli kinnisvaraturg 2018. aastal jätkuvalt aktiivne ning see kajastub selgelt ka KredExi tulemustes. „Inimesed otsivad võimalusi päris oma kodu soetamiseks ning tihti on takistuseks just esmase sissemakse või lisatagatiste puudumine. Võrreldes 2017. aastaga on KredExi eluasemelaenu käenduste maht jäänud enam-vähem samale tasemele. Lisaks on täies hoos korterelamute rekonstrueerimine, mida aitab läbi viia ka KredExi pakutav korterelamu laenukäendus.“

2018. aastal said ettevõtted ja eraisikud KredExi käenduse abil pankadest kokku 416 mln eurot nii oma ettevõtte tegevuse, kui oma kodu ostu rahastamiseks.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806