Autor: kinnisvarauudised.ee • 5. aprill 2019

Endover tagastas ennetähtaegselt raha kahe uusarenduse investoritele

Tallinna suurim elukondliku kinnisvara arendaja Endover tagastas nii Volta Loftide kui R. Tobiase 3 uusarenduste jaoks ühisrahastuse kaudu kogutud investeeringud veel enne, kui elanikud äsja valminud elu- ja ärihoonetesse sisse kolisid.

Volta loftid Kalamajas
Autor: Tõnu Tunnel

Endover tagastas ühisrahastusplatvormi Crowdeste investoritele ennetähtaegselt kokku üle 1,5 miljoni euro investeeringuid. Sellest üle miljoni euro said lubatust varem tagasi need, kes panustasid oma raha Kalamaja hinnatuimasse mereäärsesse piirkonda rajatud Volta Loftide uusarendusse.

Volta Loftide investeeringud on tagastatud ja hoone valmis hoolimata sellest, et mullu suvel räsis ajaloolisesse masinatehasesse rajatud modernset elu- ja ärihoonet ehitustööde käigus tulekahju.

400 000 eurot tagastati inimestele, kes panid oma investeeringud kasvama Kadrioru südamesse kerkinud R. Tobiase 3 kortermaja projekti. Mõlema uusarenduse puhul maksti välja ka kogunud intressid, mille aastatootluseks kujunes vastavalt 14,5% ja 12,4%.

Endover on ühisrahastuse vahendusel investeeringute kaasamisel olnud Eesti kinnisvaraturu suunanäitaja. Koostöö Crowdestate’ga algas juba aastal 2015 ning nende platvormi kaudu on finantseeritud kokku 16 Endoveri arendusprojekti. Neist 13 on tänaseks edukalt lõppenud ning investeeringud kogu mahus tagastatud koos põhiosa ja intressidega.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474