• 09.04.19, 13:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Technopolis Ülemiste AS sõlmis Swedbankiga 110 miljoni eurose laenulepingu

Ülemiste City linnaku arendaja Technopolis Ülemiste AS ja Swedbank AS sõlmisid lepingu kõigi olemasolevate laenude refinantseerimiseks summas 110,5 miljonit eurot, lisaks sisaldab leping ka uue büroohoone ja parkimismaja ehituse finantseerimist.
Endise Dvigateli tehase territooriumile on loodud kaasaegne linnaosa Ülemiste City
  • Endise Dvigateli tehase territooriumile on loodud kaasaegne linnaosa Ülemiste City
  • Foto: Andras Kralla
„Laenu refinantseerimine annab meile täna paremad eeldused linnaku arendustegevuse jätkamiseks,“ sõnas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Uue büroohoone kerkimisega Sepapaja 1 aadressile algab ühtlasi ka Ülemiste City arengus uus ja kõige suurem etapp.“
„Ülemiste City on rahvusvahelise haarde ja põhjaeuroopaliku töökultuuriga innovatiivne linnak, kus paiknevad kõrvuti 19. sajandi tööstusarhitektuur ja modernne linnaruum, mis on rikastatud innovaatiliste lahendustega. See paik on saanud koduks paljudele olulistele ettevõtetele, mistõttu on selle linnaku roll Eesti majanduse edendamisel olnud märkimisväärne,“ rääkis Swedbank ASi kinnisvara osakonna juht Ero Viik. „Hoolikalt läbimõeldud detailid ja vastutustundlik lähenemine nii hoonete ehitamisel kui ka pakutavate teenuste arendamisel on omane enamikule nende linnaku asukatest, keda täna on juba üle 10 000, mis muudab Ülemiste City palju enamaks kui tavapäraseks ärikvartaliks. Leian, et olles jätkuvalt Ülemiste City finantseerimispartneriks, anname sellega omapoolse panuse Eesti elu edendamiseks.“
AS Technopolis Ülemiste on endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Technopolis Ülemiste AS kuulub 51 protsendilise osalusega Soome firmale Technopolis Plc ning 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Pikk tee linna tagant ja linna taha võib võtta tööpäevast arvestatava osa. Raha kulub vilinal.
Uudised
  • 18.11.25, 13:00
Kinnisvaraarendus hakkabki nihestuma: juba tegi arendaja linnale ettepaneku
Lumi langeb uusarendustega seotud lootustele ja eluasemeturg kipub aina enam võrdsustuma järelturuga.
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Keda peetakse kõige mainekamaks arendajaks? Vaata, siin on pingerida!
Uudised
  • 20.11.25, 10:15
Keda peetakse kõige mainekamaks arendajaks? Vaata, siin on pingerida!
Turuosaline, hoia silmad lahti ja pane tähele!
Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Tarmo Leppoja trimmib ettevõtet järjest edasi.
TOP
  • 21.11.25, 06:30
Kinnisvarafirmade TOPi üks mastaapsemaid suurendab tõhusust ja häälestab haldust
Hepsor kavandab Paeväljale tervet kvartalit, kuhu lisaks elumajadele tulevad ka äripinnad.
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
Viru Keskus AS-i juhatuse liige Gertti Kogermann ja Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
Uudised
  • 19.11.25, 12:52
Kinnisvarafirmade TOPi võitjad hindavad kogukonda ja laia linnavisiooni. Neil on prognoos!
Vaata põnevaid kogemusi koostööst Tallinna linnaga
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele