Autor: kinnisvarauudised.ee • 14. mai 2019

Võeti vastu uus kinnisvaramaaklerite kutsestandard

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda kinnitas maakleritele uue kutsestandardi. Varasemale tasemele (Kinnisvaramaakler, tase 5) lisandus uus tase: Kinnisvara vanemmaakler, tase 6. Tegu on kõrgeima kutsetasemega kinnisvaramaaklerite töövaldkonnas.

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja juhatuse esimees Ardo Lepp
Autor: Eiko Kink

5. taset on võimalik taotleda, kui maaklerina on tegutsetud vähemalt kaks aastat. Lisaks saavad 5. taseme Tallinna Majanduskoolis vastava kutsehariduse läbinud ning eksami sooritanud isikud. Praeguse seisuga omab 5. taseme kutsetunnistust 243 kinnisvaramaaklerit. Sel kevadel sooritas kutseeksami 25 maaklerit 36-st eksamil osalenust.

6. taseme taotlemise eelduseks on tegutsemine kinnisvaramaaklerina vähemalt 5 aastat või vastav erialane kutseharidus, millele lisandub 3-aastane tööstaaž kinnisvaramaaklerina.

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja juhatuse esimees Ardo Lepa kinnitusel tekkis vajadus uue kutsetaseme järele sellest, et kinnisvaraturg ja maakleritetöö on ajaga muutunud. „Täna pakub maaklerite kutseõpet Tallinna Majanduskool ning koolilõpetajad saavad kutsetunnistuse. Samas tegutseb kinnisvaraturul palju maaklereid, kel staaži juba kümmekond ja rohkem aastat ja kes on korduvalt oma kutsetunnistust eksamiga taastõendanud. 6. taseme kutseeksam on neile uueks väljakutseks,“ leiab Lepp.

Uue korra järgi on võimalik eksamit teha ning kinnisvara vanemmaakleri kutset taotleda juba käesoleva aasta sügisel.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474