Autor: Eliisa Matsalu • 10. juuli 2019

Paldiski kinnistud ajasid miljonärid tülli

Kahe miljonäri, Starmani ühe asutaja Indrek Kuivalliku ja Riigiressurside Keskuse juhi Teet Saarepera koostöö läks paari Paldiskis asuva kinnistu pärast nugade peale.

Polar Investi omanik Indrek Kuivallik
Autor: Andras Kralla

Äripäev kirjutab, et Saarepera ja Kuivallik omasid koos mõne teise väikeosanikuga kinnisvara arendamisega tegelevat ettevõtet Saarest Arenduse OÜ, mis nüüdseks likvideerimisel. 2006. aastal loodud osaühing kuulus Saarepera ettevõtte Estonia Capital OÜ konsolideerimisgruppi. Ettevõttel oli viis osanikku, neist suurim Saarepera. Soetati kolm kinnistut Paldiskis, millele kavatseti ehitada logistikapark.

Viis aastat pärast ettevõtte rajamist polnud logistikaparki veel rajatud. Kui vahepealsete aastate jooksul teenis firma üüritulu ja sai kasumit, siis 2011. aastal puudus ettevõttes müügitegevus ja majandusaruandes laiutas ligi 40 000 euro suurune kahjum.

2016. aasta veebruari lõpus müüs Saarepera Saarest Arenduse suurosaluse ettevõttele Mercury Holdings OÜ, mis kuulub lätlasele nimega Aivars Pluksis. Vähem kui kaks kuud hiljem läks Saarest Arenduse likvideerimisele.

Kuivallik pöördus kohtu poole, et nõuda välja täielik ülevaade Saarest Arenduse tehingud 11 eri firmaga, millest väga paljudel oli seos Teet Saareperaga. Samuti nõudis ta kohtu kaudu Saarest Arendus majandustegevuse ülevaadet 2015. aastal ja selgitusi, miks müüdi ettevõtte kolm kinnistut Paldiskis Saareperale kuuluvale Estonia Capital OÜ-le. Kohus rahuldas Kuivalliku nõude osaliselt – osa väljanõutava info sai Kuivallik kätte, osa mitte.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474