Vanadekodude arendajate leib on peenike kuid pikk

Rain Rosimannus.  Foto: Andras Kralla

Tuntud eraettevõtjad investeerivad üha rohkem vanadekodude arendamisesse, teenides pikka ja peenikest leiba.

Tuntumad nimed hooldekodude turule sisenenud ettevõtjatest on Reformierakonna halliks kardinaliks nimetatud Rain Rosimannus, Eesti üks rikkamaid mehi ja Postimees Grupi omanik Margus Linnamäe ja Eesti Näituste juht Igor Pihela. Ambitsioonikalt sisenes vanurite ärisse ka skandaalne ettevõtja ja ekspoliitik Anders Tsahkna, kes juhtis PJV Hooldusravi ehk Keila hooldusravikeskust, mis on majandusraskustes.

Vananeva elanikkonnaga riigis kasvab nõudlus hooldamisteenuse järele püsivalt. Seetõttu kasvavad igal aastal kohatasud, mis sõltuvalt piirkonnast ja hooldamisvajadustest jäävad vahemikku 700-1100 eurot.

Nõudlus ja tasud kasvavad

Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Rait Kuuse kinnitusel ulatub üldhooldekodude turumaht ulatub 70 miljoni euro piirile ja see kasvab iga aastaga, kinnitas Kuuse. Tema sõnul on pelgalt viimaste aastatega lisandunud ligi 500 hooldekodu kohta.

Vanurite hooldamisega seotud valdkonda on pidanud atraktiivseks isegi investeerimisfond BaltCap, mis investeeris alanud aasta alguses eakate loodavate Pihlakodude arendusse kolm miljonit eurot. Pihlakodu keti haldaja ASi Viru Haigla nõukogu esimees Igor Pihela ütles, et ehkki valdkond on perspektiivikas, ei tasu tegevust alustada ummisjalu.

Ühe suurema hooldekodude kompleksi Lõuna-Eesti hooldekeskuse juht Ülo Tulik ütles, et sellesse valdkonda sisenevad eraettevõtjad peavad arvestama erinevate ametite nõuetega ja peavad tahtma selles sektoris klientidele parimat teenust pakkuda. „See ei ole kiirelt rikastumise valdkond,“ ütles Tulik.

Ka Rosimannuse osalusega Südamekodude juht Martin Kukk väitis, et suuri tootluseid on lihtsam rahuldada mõnes teises sektoris. Tema sõnul peavad hoolekande ettevõtjad olema kannatlikud ja missiooniga teha elu paremaks.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806