Moe külla tuleb uus kaugküttepiirkond

Eesti üks suuremaid regionaalseid soojatootjaid OÜ N.R. Energy kavandab koostöös Moe piiritusevabrikuga rajada Lääne-Virumaale Moe külasse soojusenergia koostootmisjaama ja luua uue kaugküttepiirkonna. Moe koostootmisjaam ühendatakse varustuskindluse suurendamiseks ka Tapa Üleviste tänava katlamajaga.

Moe koostootmisjaam ühendatakse varustuskindluse suurendamiseks ka Tapa Üleviste tänava katlamajaga  Foto: N.R. Energy OÜ

Moele on plaanide järgi kavas rajada uus, 9-megavatise võimsusega koostootmisjaam, mis hakkab asuma piiritusevabriku territooriumil. Sooja tootmiseks kasutatakse keskkonnasõbralikku taastuvenergiat ehk puiduhaket. Plaanide järgi 2020. aasta sügisest käivituv soojamüük hakkab toimuma läbi uute soojatrasside võimsusel kuni 5 megavatti. Uue kaugküttepiirkonna loomine ja ühendustrassi loomine läheb maksma umbes 3 miljonit eurot.

N.R. Energy juhataja Ahto Tisler lausus, et uus tootmisüksus parandab soojusenergia varustuskindlust Tapa vallas ning loob eelduse toasooja hinna edasiseks languseks. „Moe kaugküttepiirkond lisab Tapa valla soojatarbijatele juurde kaasaegse ja keskkonnasõbraliku võimaluse hoonete kütmiseks. Tapa ja Moe vahele loodav ühendustrass suudab kanda soojusenergiat üle mõlemas suunas, mis tähendab, et kui üks katlamaja rivist välja langema, tagab teine katkematu soojusvarustuse mõlemas piirkonnas. Moe koostootmisjaama ühendamine Tapa Üleviste tänava katlamajaga parandab seega ka Tapa kaitseväe linnaku soojatootmise varustuskindlust," lisas Ahto Tisler.

Moe piiritusetehasega seotud ES Bioenergia OÜ esitas Tapa vallavalitsusele taotluse uue kaugküttepiirkonna moodustamiseks juuli keskel. „Uue, keskkonnasõbraliku koostootmisjaama rajamisest millest võidavad nii otseselt Moe kui laiemalt Tapa elanikud ja ettevõtted,“ selgitas ES Bioenergia juhatuse liige Sven Ivanov.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806