Autor: kinnisvarauudised.ee • 29. august 2019

Tallinna lähiümbruses on üürikodude põud

Kinnisvara24 statistika näitab, et Tallinna lähiümbruses on saadaval väga vähe üürikodusid – nõudlus on niivõrd suur, et inimesed helistavad lausa kinnisvaraportaali, et endale sobivat üürikodu leida.

Raasiku vallas võib teenida samaväärset üütitootlust Tallinnaga, samas kui korterid maksavad pealinna omadest tunduvalt vähem
Autor: Google Street View

Kinnisvara24 tootearendus- ja turundusjuhi Laura Tammeoru sõnul ületab nõudlus Harjumaa üüripindade järele tugevalt pakkumist. Kui Tallinnas on praegu väljaüürimiseks pakkuda 535 korterit, 20 maja ja 10 majaosa, siis pealinna ümbritsevates valdades on portaalis saadaval vaid 25 üürikorterit, 28 maja, 4 majaosa ja 3 suvilat.

Laura Tammeoru sõnul võiksid Tallinna lähivaldade kinnisvaraomanikud teenida Tallinnaga võrreldes kuni kahekordset tootlust. Näiteks Raasiku vallas maksab 1-toaline korter keskmiselt 28 000 ning üürihind on 200 kuni 250 eurot. Tallinnas keskmises seisus ühetoalist korterit alla 60 000 euro ei leia. Samal ajal üürihinna erinevus nii suur ei ole – turu keskmine 1-toalise Tallinna korteri üürihind on 300 eurot. „Eduka investeeringu korral ületab Tallinna lähiümbruse korteri üüritootlus kahekordselt pealinna üüritootlust. Paljudes Harjumaa valdades on kinnisvara müügihinnad madalad, aga kuna üürinõudlus on tohutu, siis tasub tühjalt seisvad korterid ja suvilad kindlasti välja üürida ja lisatulu välja teenima panna,“ ütles Tammeorg.

Harjumaa üürikodude eelisena tõi Tammeorg lisaks soodsamale hinnale välja ka looduslähedase elukeskkonna: „Paljud üürikodudes elavad inimesed väärtustavad linnalähedaste asulate vaikust, turvalisust ja võimalust viibida puhtas looduses, aga sobivaid kodusid lihtsalt pole pakkuda. Kõige suurem on nõudlus Harjumaa üürikorterite ja majaosade järele – inimesed helistavad pidevalt portaali ja küsivad, kas meil oleks midagi pakkuda. Majade osas on olukord praegu veidi parem, sest sügise hakul kolitakse tagasi linna ja antakse majad üürile.“

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474