Autor: kinnisvarauudised.ee • 15. oktoober 2019

Video: vaata Keskturu arhitektuurikonkursi võidutööd!

Keskturu uus omanik Astri Grupp viis turuala arendamiseks läbi arhitektuurikonkursi, mille võitis KOKO Arhitektide töö.

Uus turuhoone
Autor: KOKO Arhitektid OÜ

Arhitektuurivõistluse korraldamise eesmärgiks oli saada Keskturu alale parim linnaruumiline lahendus. Võistlusest osavõtjatel tuli esitada nii planeeringuala asendiplaan, kasutavate teede ja platside kujunduslik kui ka turuhoone funktsionaalne lahendus.

Konkursist võttis osa kolm võistlustööd: Kadarik Tüür Arhitektid OÜ, KAMP Arhitektid OÜ ja KOKO Arhitektid OÜ.

Võidutöö puhul sai kaalukausiks väga hea üldise avaliku ruumi idee ja proportsioon. „Hästi on välja joonistatud ja kasutatud avalikke teid ja platse ning kuidas need proportsionaalselt sobivad alale planeeritavate hoonetega,“ põhjendas žürii.

„Linnaehituslikult on tegemist tugeva lahendusega, mis on arhitektuurselt kõige terviklikum. KOKO Arhitektide tööl on ka väga hästi läbimõeldud etapilisus ning selle lahendusega saab turg edukalt töötada ka ehitusperioodil. Samuti loob arendus tugeva kogukondliku ala, mis hetkel puudu on,“ kommenteeris Astri Kinnisvara OÜ juhatuse liige Tarmo Kleimann.

Väljak, mis seob tervikuks turu ja ülejäänud hoonestuse
Autor: KOKO Arhitektid OÜ

Koos arhitektuurikonkursiga viis Kesklinna valitsus läbi avaliku internetihääletuse rahvale kõige enam meeldiva kavandi selgitamiseks. Rahvalemmikuks sai Kadarik, Tüür. Arhitektid võistlustöö, mis sai linnalt ka rahalise preemia.

Keskturu arenduse esimene etapp, milleks on turuhoone, on praeguste plaanide järgi valmis aastal 2023. Seejärel hakatakse ehitama järgmist faasi.

Vaata videost, kuidas uus Keskturg välja nägema hakkab. Autor KOKO Arhitektid.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474