Autor: kinnisvarauudised.ee • 7. november 2019

4 võimalust, kuidas Tallinna kesklinn välja nägema hakkab

Ekspertidest koosnev žürii kuulutab homme välja Rävala ja Estonia puiesteede vahelisele alale kerkiva 70 000-ruutmeetrise Rävala Galerii kaubandus- ja ärikvartali arhitektuurikonkursi võiduprojekti.

Vaade Rävala puiesteele
Autor: Arno Mikkor

Rävala Galerii kerkib neljale suurele kesklinna krundile, sealhulgas kunagise projekteerijate maja ja Meloni kaubamaja asemele. Kvartali arhitektuurikonkursi lõppvooru jõudsid kavandid arhitektuuribüroodelt Allianss Arhitektid, Arhitekt 11, KOKO arhitektid ja Martin Aunin. Žürii kuulutab konkursi võitja välja 8. novembril.

Kvartali eestvedaja, Brave Capitali juhi Veljo Kuuse sõnul avab Rävala Galerii praeguse suletud ja ajale jalgu jäänud linnaruumi elanikele. “Nii Estonia kui Rävala puiestee äärne piirkond ärkab sellega uuele elule ning muutub inimestele avatumaks ja sõbralikumaks. Autod paigutatakse maa-alusesse parklasse ning jalakäijatele tekib rohkem ruumi,” kommenteeris Kuusk arhitektuurikonkursi lähteülesannet.

“Eesmärk on luua moodne galerii-tüüpi kaubandus- ja ärikompleks, kus on palju avarust ja valgust, söögikohti, butiike ja võimalusi jalga puhata ning nautida vaateid Tammsaare pargile, vanalinnale kui ka merele,” rääkis Kuusk.

“Rävala Galerii ühendab jalakäijate sisetänavaga omavahel Rävala ja Estonia puiesteed. Suures plaanis moodustub Rävala Galeriist, Viru keskusest ning Kaubamaja uuest hoonest inimeste jaoks ühine linnaruum vaba aja veetmiseks,” lisas Kuusk.

Kokku on kvartalisse planeeritud 60 000 - 70 000 ruutmeetrit maapealset ning 15 000 - 20 000 ruutmeetrit maa-alust pinda. Kvartalisse tulevad teenindus-, kaubandus- ja büroopinnad ning hotell.

“Kuigi võidutöö selgub veel sel nädalal, läheb mahuka projekti ehituse alguseni veel omajagu aega,” ütles Kuusk, kelle sõnul on järgmiseks sammuks uue detailplaneeringu kehtestamine Tallinna linna poolt.

Arhitektuurikonkursi žüriisse kuuluvad Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Ignar Fjuk, Go Groupi juht Jüri Etverk, arhitektide liidu esindajad Raivo Puusepp ja Karli Luik ning Brave Capitali juht Veljo Kuusk.

Kvartali investorid on Brave Capital, Go Group ning Norber Grupp.

Autor: Martin Aunin
Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474