Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel anda Keskkonnaministeeriumile suunis müüa tema valitsemisel oleva Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumise teel.
Riik paneb Tootsi tuulepargi kinnistu taas müüki
  • Foto: Pixabay
Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Margit Martinsoni sõnul on müügi suurimaks eeliseks hoonestusõiguse seadmise ees see, et risk uuteks kohtuvaidlusteks on väike. Müügi enampakkumise korraldamist puudutavad vaidlused on lahendatud jõustunud kohtulahenditega, milles tehtud märkuseid saab uue enampakkumise korral arvestada.
Valitsus otsustas 9. detsembril 2016 anda Tootsi kinnistu mitterahalise sissemaksena AS-le Eesti Energia. Korralduse peale esitasid ettevõtted kaebused Euroopa Komisjonile ja kohtusse. Vabariigi Valitsus tunnistas 28. aprillil 2017 eelnimetatud korralduse kehtetuks.
Valitsus andis 27. aprillil 2017 Keskkonnaministeeriumile suunise müüa Tootsi tuulepargi kinnistu avaliku enampakkumise teel. AS Eleon, AS Raisner ning Tootsi Tuulepark OÜ esitasid seepeale kaebused Tallinna Halduskohtule.
Kohtulahendid, millega jäeti esitatud kaebused rahuldamata, jõustusid 11. juunil 2019 Riigikohtu määrustega.
Kohtumenetlused on seega lõppenud ning Keskkonnaministeeriumil on võimalik kinnistuga toiminguid jätkata. Seetõttu otsustas Valitsus uuendada Keskkonnaministeeriumile antud suunist müüa Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumise teel.
Teemaplaneeringu kohaselt saab kinnistule rajada üksnes tuuleparki.
Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumise alghind on määratud vastavalt 2017. aastal antud ja 2019. aastal üle kinnitatud eksperdihinnangule koos käibemaksuga 12 300 000 eurot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Viimased uudised

Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
Uudised
  • 05.08.26, 14:00
Tahad osta suvilat? Oota sügiseni
Uudised
  • 05.08.26, 10:08
Hepsor on platsis uute võlakirjadega
Lätti liikumine süveneb
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
Uudised
  • 05.08.26, 09:00
5 tunnust, mis näitavad, et Sinu firma videovalve tegelikult ei toimi
Uudised
  • 05.08.26, 08:00
Pea kõik suured ehitusfirmad kaotasid kasumit
“Käivet on lihtne kasvatada, aga suuta kasumlikult käivet kasvatada...”
Uudised
  • 05.08.26, 06:30
Üleriigiline korteritehingute hind on pealinna nägu
Uudised
  • 04.08.26, 16:12
Bonavat tabas andmeleke, klientide isikuandmed võisid sattuda kurjategijate kätte

Hetkel kuum

Megadiili võrmefiguur EfTEN Capitali juht Viljar Arakas tunneb rõõmu.
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
Arco Vara juht Rait Riim
Saated
  • 03.08.26, 11:17
Arco Vara juht: Lõuna-Euroopa inimesed võivad tuua Eesti kinnisvaraturule uusi ostjaid
See aasta on olnud meile järjekordne kasvuaasta, mille üle olen varjamatult uhke, rõõmustab Viljar Arakas.
Uudised
  • 31.07.26, 06:30
EfTEN rühib eesmärkide poole. Fond paisutas kasumit, portfelli ja üüritulu
Arakas: Konkurentidele ütlen, et tehke järele või makske kinni
Arco Vara juht Rait Riim.
Uudised
  • 30.07.26, 10:00
Arco Vara juht: pakkumine suureneb ja hinnad kasvavad
Arco Vara 2026. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 4,32 miljonit eurot ning puhaskahjumiks kujunes 1,15 miljonit eurot.
See on alles algus.
Uudised
  • 31.07.26, 10:40
Galerii: Invego avas oma Riia arenduses sündmuskeskuse
Vaata, mis avamisel toimus ja kes seal olid
Ain Hanschmidt
Saated
  • 03.08.26, 11:28
Hanschmidt: me ei osta enam odavaid ettevõtteid, vaid otsime tõhusaid tegijaid
Uus-Järveküla (1) on üleni valmis, nüüd on plaanis Uus-Järveküla 2.
Uudised
  • 31.07.26, 10:23
EfTEN teeb Invegosse rahasüsti
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele