Autor: Eva Kiisler • 9. jaanuar 2020

Kinnisvarakonverentsile lisandus uus esineja

Veebruaris toimuval Äripäeva Kinnisvarakonverentsil räägime aastaid uut omanikku otsinud Patarei merekindluse tulevikust. Alates detsembrikuust suurärimees Urmas Sõõrumaale kuuluva kompleksi tulevikku tutvustab US Real Estate arendusdirektor Martin Kolga.

Autor: Andras Kralla

Detsembris kinnitas Riigi Kinnisvara, et Patarei merekindluse ostjaks on 4,6 miljoniga Nikolai Esimene OÜ, mis on Urmas Sõõrumaale kuuluva U.S. Invest ASi tütarettevõte.

Patarei merekindluse müümise eesmärk oli leida Patarei merekindluse alale ostja, kes on valmis ja võimeline korrastama Patarei merekindluse kui olulise mälestise ning arendama välja Tallinna linnale ja Kalamajale olulise piirkonna ja tervikkeskkonna.

Sõõrumaa teatas, et nende soov on avada kompleks linnaelanikele ja külalistele ning muuta atraktiivseks ajaveetmise ja töötamise keskkonnaks.

„Nii merekindlus kui seda ümbritsev ala saab uue hingamise ning avatakse kõigile kodanikele. Riigi Kinnisvara on kindlasti toeks uuele omanikule Patarei restaureerimisel ja arendamisel,“ lubas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

„Mereäärse vana kindluse renoveerimisega loome Tallinnasse uue täiendava elukeskkonna söögikohtade, elamispindade ja büroodega,“ sõnas Sõõrumaa.

Kuidas see sünnib ja mis täpsemalt Patareiga kavas on, sellest US Real Estate arendusdirektor Martin Kolga räägibki.

Seitsmes Äripäeva Kinnisvarakonverents toimub 20. veebruaril 2020 Swissotel Tallinnas.

Vaata kava ja pane ennast kirja SIIN.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806