N.R. Energy rajab Loksale 3 miljonit maksva katlamaja

Soojatootja N.R. Energy ehitab 2022. aastaks Loksale uue, hakkepuidul töötava kaasaegse ja keskkonnasõbraliku katlamaja. Projekti kogumaksumus on 3 miljonit eurot, millest poole katab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Loksa uue katlamaja eskiislahendus  

N.R. Energy juhataja Ahto Tisler selgitas, et Loksa katlamaja renoveerimisprojekti käigus lammutatakse Nooruse 3a kinnistul asuvad olemasolevad amortiseerunud hooned ja maa-alune õlihoidla ning ehitatakse nende asemele nii tehnoloogiliselt kui välisilmelt kaasaegne katlamaja võimsusega 5 megavatti.

„Uus katlamaja on olemasolevast efektiivsem, hakkab vastama kõigile Euroopa Liidu rangetele keskkonnanõuetele ja kasutama sooja tootmiseks kohalikku hakkepuitu. See omakorda loob uue katlamaja valmimise järel head eeldused Loksal toasooja hinna umbes 20-protsendiseks languseks,“ selgitas Tisler.

Keskkonnainvesteeringute Keskus kinnitas tänavu jaanuari alguses projekti rahastamise 50 protsendi ulatuses. Teise poole ehk 1,5 miljonit eurot investeerib N.R. Energy oma vahenditest. Plaanide kohaselt algab uue katlamaja ehitus 2021. aastal ja esimene toasoe jõuab klientideni 2022. aastal.

Ehituse ajal jätkub Loksal soojusenergia tootmine tänases õliküttel töötavas konteinerkatlamajas, mis uue katlamaja valmise järel jääb reservi, et tagada vajadusel varustuskindlus ja tipukoormuste tootmisvõimsus.

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy OÜ varustab soojusenergiaga 21 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ja müüb soojusenergiat rohkem kui 30 mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast.

Loksa linnapea Värner Lootsmanni sõnul on uue, kaasaegse katlamaja rajamine positiivne areng, mis annab linnaelanikele madalamad küttekulud, puhtama õhu ja piirkonna ettevõtetele võimaluse katlamaja hakkepuiduga varustamiseks. „Uus katlamaja loob hea võimaluse Loksa kaugküttepiirkonna arendamiseks ja laiendamiseks. Linnavalitsusele teadaolevalt tunneb umbes 20 korteriühistut ja mitu ettevõtet huvi kaugküttega liitumiseks, mis omakorda teeb soojatootmise efektiivsemaks ja kulud madalamaks kõigi jaoks,“ rääkis linnapea.

Värner Lootsmanni sõnul on N.R. Energy kui kõrge sotsiaalse vastutusega ettevõte tõestanud end Loksal usaldusväärse ja sõnapidaja partnerina. „Paljuski tänu 2018. aasta lõpus valminud uuele 5-kilomeetrisele küttetorustikule langes linna elanike jaoks sooja hind alates tänavusest kütteperioodist umbes 10 protsenti. Soojatootja on meile kinnitanud, et uue katlamaja valmimine ning uute tarbijate liitumine loob head eeldused toasooja hinna edasiseks languseks,“ rääkis Lootsmann.

Loksa uue katlamaja eskiislahendus  
Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806