Lastekodu tänaval läks lammutamiseks

Tallinna Lastekodu tänava kruntidel alustati veebruari esimesel nädalal lagunevate hoonete lammutamist. Merko ehitab vabanevale alale kaks äripindadega kortermaja rohkem kui saja koduga.

Hetkel käivad kinnistul kunagiste politseihoonete lammutustööd  Foto: Indrek Kingo

Kesklinnas Keldrimäe asumis Tartu maantee ja Lastekodu tänava vahelises kvartalis Lastekodu tänava ja Odra tänava nurgal paiknev maa-ala koosnes varem kahest kinnistust, mis kuuluvad Merkole.

Linnavalitsuse ostusega kehtestati detailplaneering eesmärgil liita sotsiaalmaa - ühiskondlike ehitiste maa sihtotstarbega Lastekodu tn 31 ja riigikaitsemaa sihtotstarbega Lastekodu tn 31a kinnistud üheks vähemalt 90% elamumaa ja kuni 10% ärimaa maakasutuse sihtotstarbega krundiks. Krundile määrati ehitusõigus ühe kuni 6 maapealse korrusega ja 1 maa-aluse korrusega ning ühe kuni 5 maapealse korrusega ja 1 maa-aluse korrusega äriruumidega korterelamu ehitamiseks, mida ühendab maa-alune sõidukite parkimiseks ettenähtud korrus.

Planeeritud alale on kavandatud kokku kuni 110 korterit. Osa äriruume on mõeldud kasutamiseks büroodena, osa kaubandusruumidena või koolieelse eralasteasutuse, tervisekeskuse, spa või muu tervishoiuasutuse tarbeks.

„Hetkel käivad kinnistul kunagiste politseihoonete lammutustööd. Lammutustegevuse esmane eesmärk on kinnistu korrastamine amortiseerunud ja kohati varisemisohtlikest hoonetest,“ kinnitas Kinnisvarauudistele Merko kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kätlin Kaasik. Tema sõnul on praegu vara öelda, millal alga ehitus ja korterite müük ja sellest antakse hiljem teada börsi- ja pressiteate vahendusel.

Hetkel käivad kinnistul kunagiste politseihoonete lammutustööd  Foto: Indrek Kingo
Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806