Elamumaa maksab Harjumaal 11 korda rohkem kui Jõgevamaal

Kinnisvaraportaali Kinnisvara24.ee ja Maa-ameti statistika näitab, et elamumaade hinnad erinevad maakonniti ligikaudu kordades – kui kõige kallimad krundid asuvad Harjumaal, siis näiteks Jõgevamaal on eramu või korterelamu ehitamiseks maad soetada ligi 11 korda odavam.

Üks Harjumaa odavaimatest kruntidest asub Paldiski linnas Mereranna tänaval. 1019 ruutmeetri suurune krunt maksab 10 000 eurot  Foto: Kinnisvara24

Kinnisvara24.ee tootearendus- ja turundusjuht Laura Tammeorg lausus, et kõrged elamumaa hinnad Harjumaal ja eelkõige Tallinnas tulenevad pealinna suurest nõudlusest. Maa-ameti tehingute statistika näitab, et eelmisel aastal müüdi Harjumaal 3075 elamumaakrunti keskmise suurusega 2052 ruutmeetrit. Hoonestatud elamumaa keskmine ruutmeetri hind oli 95,1 eurot ja hoonestamata kruntidel 42,5 eurot. „Hetkel on Kinnisvara24 portaalis müügil 776 Harjumaal asuvat elamumaa krunti, neist suur osa asub Tallinna lähistel paiknevates uusarenduspiirkondades,“ tõi Tammeorg välja.

Kõige kallim portaalis vahendatud elamumaakrunt on müügil Tallinnas Kristiines Hane tänaval, kus müüakse 2983 ruutmeetri suurust kinnistut, mis mõeldud korterelamu arendamiseks. Krunt on müügis hinnaga 1,8 miljonit eurot. Harjumaa odavaimad elamukrundid asuvad Paldiskis ja Rummus, need saab kätte vähem kui 10 000 euro eest.

Kinnisvara24.ee portaalis müügil olevatest kuulutustest kõige odavamad elamumaad asuvad Pärnumaal, Ida-Virumaal ja Järvamaal. Maa-ameti statistika järgi oli 2019. aastal kõige odavam elamumaa ruutmeetri hind Jõgeva, Hiiu, Järva ja Põlva maakonnas, kus tehti tehingud keskmise hinnaga alla 4 euro ruutmeetri kohta.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806