Riigihangetele esitatavad nõuded on läinud järjest detailsemaks ning viimasel ajal on kujunenud oluliseks probleemiks võtmeisikute eelnev kogemus.
R iigihangete ekspert ja Äripäeva riigihanke teabevara peatoimetaja Tuulikki Laesson
  • R iigihangete ekspert ja Äripäeva riigihanke teabevara peatoimetaja Tuulikki Laesson
Ei ole harv, et hankija nõuab võtmeisikutelt kogemust erinevates valdkondades, kusjuures varem võis mitme valdkonna asemel piirduda ühega, ehk see oli nn. emb-kumb lahendus.
Seega muutub pakkumuse vastavuse hindamisel määravaks, kas pakkuja suudab üheselt aru saada, millist kompetentsi ja kogemust hankija võtmeisikutelt täpselt eeldas.
Probleemi lahendusena soovitab riigihangete ekspert ja Äripäeva riigihanke teabevara peatoimetaja Tuulikki Laesson esitada hankijale rohkem küsimusi ning teha seda õigel ajal. „Hankega tuleks tegeleda kohe, kui hange on välja kuulutatud,“ rõhutab Laesson.
Kõige rohkem vaidlustataksegi tema sõnul teise pakkuja nõuetele vastavust, nii referentside olemasolu kui ka võtmespetsialistide osas.
Päris palju on tulnud kohtulahendeid, mis muudavad oluliselt riigihangete tegemise nõudeid ja Laessoni sõnul on selliseid kohtulahendeid veelgi tulemas.
Näitena toob ta Riigikohtu eelmise sügise otsuse tehnilise kirjelduse üksikasjalikkuse kohta, kus leiti, et hankija võib esitada väga detailseid nõudeid, kui ta suudab põhjendada, miks on vaja just neid nõudeid täita.
Täpsemalt saab riigihangetel osalemise kohta nõuandeid Äripäeva riigihanke teabevarast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Megadiili võrmefiguur EfTEN Capitali juht Viljar Arakas tunneb rõõmu.
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
Arco Vara juht Rait Riim
Saated
  • 03.08.26, 11:17
Arco Vara juht: Lõuna-Euroopa inimesed võivad tuua Eesti kinnisvaraturule uusi ostjaid
See aasta on olnud meile järjekordne kasvuaasta, mille üle olen varjamatult uhke, rõõmustab Viljar Arakas.
Uudised
  • 31.07.26, 06:30
EfTEN rühib eesmärkide poole. Fond paisutas kasumit, portfelli ja üüritulu
Arakas: Konkurentidele ütlen, et tehke järele või makske kinni
Arco Vara juht Rait Riim.
Uudised
  • 30.07.26, 10:00
Arco Vara juht: pakkumine suureneb ja hinnad kasvavad
Arco Vara 2026. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 4,32 miljonit eurot ning puhaskahjumiks kujunes 1,15 miljonit eurot.
See on alles algus.
Uudised
  • 31.07.26, 10:40
Galerii: Invego avas oma Riia arenduses sündmuskeskuse
Vaata, mis avamisel toimus ja kes seal olid
Ain Hanschmidt
Saated
  • 03.08.26, 11:28
Hanschmidt: me ei osta enam odavaid ettevõtteid, vaid otsime tõhusaid tegijaid
Uus-Järveküla (1) on üleni valmis, nüüd on plaanis Uus-Järveküla 2.
Uudised
  • 31.07.26, 10:23
EfTEN teeb Invegosse rahasüsti
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele